۲۹ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۰:۱۸
کد خبر: 83213181
۰ نفر
دیدار محرمانه نتانیاهو با وزیر خارجه مغرب

تهران – ایرنا – شبكه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام كرد كه بنیامین نتانیاهو و ناصر بوریطه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به طور محرمانه با یكدیگر دیدار كرده اند.

به گزارش ایرنا، این شبكه صهیونیستی یكشنبه شب به نقل از یك مسئول بلند پایه اسرائیلی اضافه كرد: نتانیاهو و بوریطه در این دیدار درباره عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با مغرب گفت و گو كردند.
این مسئول بلند پایه صهیونیست كه نامی از وی برده نشده است افزود: نتانیاهو در این دیدار كه سپتامبر گذشته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد تلاش كرد طرف مغربی را به دعوت از وی برای سفر به رباط قانع كند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلاش كرده است با مطرح كردن موضوع ایران و اختلافات رابط و تهران، مسئولان مغربی را به ارتباط با این رژیم تشویق كند.
شبكه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی بیان كرد: دفتر نخست وزیر این رژیم این خبر را تكدیب نكرده ولی اعلام كرده است كه درباره تماس با كشورهایی كه ارتباط رسمی با آن ها نداریم توضیح نمی دهیم.
روزنامه های مصری پیشتر اعلام كرده بودند كه بنیامین نتانیاهو ماه مارس آینده و پیش از برگزاری انتخابات كنست رژیم صهیونیستی به رباط سفر می كند.
خبرگزاری رسمی تونس ماه گذشته اعلام كرد كه مسئولان تونس و الجزایر با عبور هواپیمای نتانیاهو از آسمان این دو كشور به مقصد مغرب مخالفت كرده اند.
براین اساس مسئولان غربی و عربی بویژه از فرانسه، آمریكا، عربستان و امارات تلاش كرده اند با فشار بر تونس و الجزایر، مجوز عبور هواپیمای نتانیاهو را بگیرند و قول دادند این اقدام محرمانه خواهد ماند ولی تونس و الجزایر همچنان بر مخالفت خود اصرار می ورزند.
شبك**6116 **1908

سرخط اخبار جهان