چهار طرح حوزه راه و شهرسازي در هرمزگان به بهره برداري رسيد

بندرعباس- ايرنا- چهار طرح حوزه راه و شهرسازي در هرمزگان شامگاه يكشنبه با دستور رييس جمهوري توسط وزير راه و شهرسازي به صورت ويدئوكنفراسي به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايرنا، مديركل راه و شهرسازي هرمزگان در آيين بهره برداري از اين طرح ها گفت: براي اجراي اين طرح بيش از 2 هزار و 200 ميليارد ريال هزينه شده است.
غلامحسين شيري افزود: اين طرح ها شامل بهره برداري از قطعه اول راه اصلي كاشي به كرتي در شهرستان جاسك به طول 26 كيلومتر با هزينه بيش از 548 ميليارد ريال و پل بزرگ كاشي به طول 160متر و اعتبار 137ميليارد ريال در شهرستان جاسك است.
وي بيان داشت: بهره برداري از 367 كيلومتر راه روستايي با هزينه بيش از920 ميليارد ريال و بازآفريني شهري، بازگشايي و تملك براي بلوار 24متري محله چاهستاني هاي بندرعباس با هزينه بيش از 600 ميليارد ريال از ديگر افتتاحي است.
حجت الاسلام دكتر حسن روحاني روز يكشنبه از طريق بندرلنگه براي سفري 2 روزه وارد هرمزگان شد.
رييس جمهوري پس از ورود بندرلنگه به هرمزگان در ورزشگاه تختي اين شهرستان با مردم ديدار كرد.
بهره برداري از مرحله سوم پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس و ارتقاي توسعه كميت و كيفيت پالايش نفت بندرعباس و شركت در نشست شوراي اداري هرمزگان از برنامه هاي سفر رييس جمهوري به استان هرمزگان است.
بهره برداري از طرح هاي نيروي دريايي و به آب اندازي زيردريايي و بهره برداري ويدئوكنفرانسي از طرح هاي جهاد كشاورزي و راه و شهرسازي از ديگر برنامه هاي اين سفر است.
40 طرح اقتصادي با اعتبار 60 هزار ميليارد ريال در سفر 2 روزه رييس جمهوري (28 و 29 بهمن ماه جاري) در هرمزگان به بهره برداري مي رسد.
اين طرح ها در حوزه پالايش نفت ستاره خليج فارس، نفت بندرعباس، نيروي دريايي ارتش، راه و شهرسازي، جهاد كشاورزي، آبخيزداري، آموزش و پرورش و نوسازي مدارس است.
2094 /7195/6048

سرخط اخبار استان‌ها