۲۸ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۰
کد خبر: 83212590
۰ نفر
مظنونان فروش گوسفند مرده در شیراز دستگیر شدند

شیراز- ایرنا- معاون دادستان عمومی و انقلاب و سرپرست دادسرای ناحیه ٢ شیراز گفت: برخلاف اخبار منتشر شده، تنها 2 نفر به عنوان مظنونان پرونده فروش گوسفند مرده شناخته شده اند كه این افراد دستگیر شده و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته اند.

جمشید فرهادی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر خرید گوسفند مرده توسط قصابی در منطقه بیدزرد در جنوب شیراز این موضوع به سرعت در دستور كار مقامات قضایی قرار گرفت و 2 نفر كه یكی عرضه كننده و دیگری قصاب بود شناسایی و توسط ماموران دستگیر شدند.
وی اضافه كرد: در فیلم انتشار یافته، سه نفر در تصویر مشاهده می شوند اما بر اساس صحبت هایی كه صورت گرفته و دعوتی كه از نفر سوم صورت گرفت مشخص شد كه این فرد مصرف كننده بوده و هیچ گونه تاثیری در عرضه این محصول معیوب ندارد.
فرهادی بیان كرد: عرضه كنندگان دستگیر شدند و محل كسب این افراد نیز با دستور قضایی تعطیل شده است.
معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز اضافه كرد: بر اساس ماده 688 كتاب پنجم تعزیزات قانون مجازات اسلامی به اتهام این افراد در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.
وی اظهار داشت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده جرایم مختلف با اطلاع رسانی به مقامات، مراتب را به اطلاع مسئولان برسانند تا برخورد قانونی مناسبی با این جرایم صورت گیرد.
بیدزرد، روستایی در جنوب شیراز در جاده ارتباطی فسا است و برخی مردم برای خرید گوشت دام زنده با توجه به وجود قصابی های متعدد به آنجا مراجعه می كنند.
ع.پ / 1876