۲۸ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۰
کد خبر: 83212573
T T
۰ نفر
اطلس لشكر 31 عاشورا منتشر شد

تبريز-ايرنا- اطلس لشكر 31 عاشورا با موضوع بررسي عملكرد و حماسه آفريني رزمندگان و فرماندهان اين لشكر در دوران دفاع مقدس منتشر شد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، اين مجموعه توسط جلال معبودي در شش فصل و 256 صفحه به چاپ رسيده است.
اطلس لشكر 31 عاشورا دربرگيرنده كليات يگان، آزادسازي سرزمين‌هاي اشغالي، نقش تيپ عاشورا در عمليات‌هاي طريق‌القدس و بيت‌المقدس، نقش يگان 31 عاشورا در عمليات‌هاي رمضان، مسلم بن عقيل، والفجر مقدماتي، والفجر 1، والفجر 4، خيبر، بدر و والفجر 8 با عنوان تنبيه متجاوز و نبردهاي آبي - خاكي است.
نبردهاي شرق بصره و نقش لشكر 31 عاشورا در عمليات‌هاي كربلاي 4، كربلاي 5، كربلاي 8 و نبردهاي جبهه غرب و شمال‌غرب و نيز عمليات‌هاي نصر 7، بيت‌المقدس 2 و 3 و مرصاد از ديگر فصل هاي اين كتاب است.
در بخش پاياني كتاب هم ذيل عنوان ضمائم مركز حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي 8 سال دفاع مقدس سپاه عاشورا، منابع اختصاصي لشكر در مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس و راويان يگان 31 عاشورا، باغ‌ موزه دفاع مقدس و ستاد كنگره شهدا معرفي‌ شده است.
در اين اطلس سعي شده است تا با استفاده از نقشه، نمودار، جدول و عكس، عمليات‌هاي آفندي كه رزمندگان لشكر 31 عاشورا در آن شركت داشته و حماسه‌ آفريني كرده‌اند، تبيين و تشريح شود.
منبع اصلي اين اطلس كتاب، شناسنامه لشكر 31 عاشورا در دوران دفاع مقدس است كه به همت مصطفي عابدي از رزمندگان لشكر عاشورا و زير نظر سردار امين شريعتي و فرماندهان اين لشكر تأليف شده است.
3038/518

سرخط اخبار استان‌ها