پیكر شهید حادثه تروریستی نیكشهر در زاهدان تشییع وخاكسپاری شد

زاهدان- ایرنا- پیكر مطهر پاسدار شهید خدارحم حیدری راد از كاركنان سپاه نیكشهر سیستان و بلوچستان امروز / یكشنبه/ بر دستان مردم ولایتمدار زاهدان تشییع و در گلزار شهدای این شهر خاكسپاری شد.

به گزارش ایرنا، مراسم تشییع و خاكسپاری پیكر مطهر این شهید والامقام از مسجد جامع تا گلزار شهدای زاهدان با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان، سردار امان الله گشتاسپی فرمانده سپاه سلمان استان، سرپرست فرمانداری زاهدان، مدیران و كاركنان دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف مردم شیعه سنی این شهر برگزار شد.
به گزارش ایرنا پس از مرتضی علی احمدی كه نخستین شهید این حادثه تروریستی بود شهید خدا رحم حیدری پس از گذشت 15 روز از این حادثه صبح روز/شنبه/ بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.
روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای اعلام كرد كه عوامل گروهك تروریستی صبح روز 13 بهمن 97، در اقدامی كور به ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیكشهر حمله كردند كه یك نفر از كاركنان سپاه شهید و ‏پنج نفر زخمی شدند.
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان چون جان شیرین از دستاوردهای نظام و خاك میهن اسلامی دفاع می كنند و همچنان دفتر شهادت را گشوده نگه داشته و همواره مردانه در مقابل دشمنان ایستاده اند.
از 2 هزار و 55 شهید سیستان و بلوچستان 934 شهید دوران دفاع مقدس، 206 شهید توسط ضد انقلاب، 749 شهید توسط اشرار، 9 شهید مدافع حرم و 157 نفر در حوادث متفرقه به شهادت رسیده اند.
شهرستان نیكشهر در فاصله 510 كیلومتری جنوب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
این شهرستان مفتخر به تقدیم كوچكترین شهید دفاع مقدس به نام «سبیل اخلاقی» از برادران اهل سنت است.
3213**6081