تنها دليل امباپه براي صرف نظر از كوچ به سانتياگو برنابئو

تهران- ايرنا- «دانكن كسلز» خبرنگار مطرح انگليسي با انتشار مطلبي، تنها دليل به بن بست خوردن مذاكرات بر سر انتقال «كيلين امباپه» به رئال مادريد را در سال 2017 برملا كرد.

به گزارش ايرنا، تارنماي خبري «گيو مي اسپورت» روز شنبه در گزارش خود مي نويسد: «كيلين امباپه» ستاره جوان پاري سن ژرمن با درخشش در بازي سه شنبه هفته گذشته مقابل منچستريونايتد، بار ديگر به جهان يادآوري كرد كه او شگفت انگيزترين بازيكن روي سياره زمين است.
مهاجم فرانسوي پاريسي ها در پيروزي 2 بر صفر مقابل شياطين سرخ با به ثمر رساندن گل دوم و حياتي خارج از خانه، قدرت تاثيرگذاري خود را به رخ اولدترافورد نشينان كشيد.
در واقع، با توجه به اينكه امباپه همين حالا طعم قهرماني جهان و 2 قهرماني لوشامپيونه را چشيده است، فكر كردن به اين موضوع كه او تنها 20 سال دارد، واقعا وحشتناك است.
امباپه در فصل 2016 – 2017 به همراه موناكو در قامت يك ستاره از ناكجا آباد ظهور كرد؛ در فرانسه زمزمه هايي از ظهور يك «تيري هانري» جديد به گوش مي رسيد و 2 سال بعد، آن پيش بيني به شكلي وحشتناك درست از آب در آمد.
اما واقعيت اين است كه امباپه تركيبي از هانري و «رونالدو نازاريو» است؛ 2 تن از بزرگ ترين مهاجماني كه دنياي فوتبال تاكنون به خود ديده است؛ او سطح كيفي ليگ يك فرانسه را با هر بازي يك پله بالا مي برد اما همه چيز مي توانست در تابستان سال 2017 شكل ديگري به خود بگيرد.
رئال مادريد براي نشاندن امضاي مهاجم 18 ساله آن روزهاي موناكو پاي قرارداد به شدت تقلا مي كرد و حتي توافقات اوليه نيز مابين طرفين قرارداد انجام شد اما در لحظه آخر امباپه تصميم گرفت تا از قرارداد كنار بكشد و حالا پس از گذشت 2 سال، «دانكن كسلز» روزنامه نگار مشهور انگليسي دلايل شكست اين انتقال را توضيح مي دهد.
كسلز در اين خصوص مي نويسد: در واقع امباپه موافقت خود را براي پيوستن به جمع كهكشاني ها اعلام كرده بود اما به محض اينكه متوجه شد «فلورنيتنو پرز» قصد دارد تا او را جانشين «كريستيانو رونالدو» كند، پا پس كشيد؛ ملحق شدن به بزرگ ترين باشگاه جهان در كشوري جديد و با مبلغي بي سابقه و به عنوان جانشين مستقيم بهترين فوتباليست جهان براي امباپه و پدرش به معناي بالا رفتن بيش از اندازه انتظارات بود.
و حالا مي توان متوجه شد كه چرا امباپه دوست نداشت تا بار دنيا را به روي شانه هاي خود بكشد و رشد كردن در وطنش را ترجيح داد و در حال حاضر در كنار «نيمار» بازي مي كند؛ انتخابي عاقلانه كه از جواني 18 ساله كمي بعيد به نظر مي رسيد.
ورزشي**3991**9129

سرخط اخبار ورزش