۲۷ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۰۹
کد خبر: 83211221
۰ نفر
راه روستاهاي آستارا برفروبي و باز شد

آستارا - ايرنا - سرپرست اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا از برفروبي و بازگشايي راه پنج روستا در منطقه كوهستاني حيران اين شهرستان خبر داد.

رمضان دانش، روز شنبه طي تماس تلفني از محل عمليات برفروبي با خبرنگار ايرنا گفت: برف ديشب راه روستاهايي نظير ونه بين، حاجي امير بالا و پايين و راه يك پاسگاه مرزي را مسدود كرده بود و با تلاش راهداران باز شد.
وي افزود: ارتفاع برف در حاشيه راه هاي روستايي تا 30 سانتي متر مي رسد و 14 دستگاه كاميون برفروب، نمك پاش، گريدر، لودر، بولدوزر و خودروي سبك در راهدارخانه بهارستان و كارگاه ماشين آلات راهداري آستارا استقرار يافته و نمك و ماسه براي بازگشايي جاده ها در يخبندان ذخيره شده است.
ايستگاه هواشناسي آستارا در زمان ارسال اين خبر دماي هواي اين شهرستان را هفت درجه سانتيگراد، ميزان بارش در شبانه روز گذشته را 35.3 ميليمتر و سرعت باد را هفت كيلومتر بر ساعت اعلام و براي فردا آسماني ابري با بارش خفيف باران و در اوايل شب كاهش ابر پيش بيني كرد.
شهر مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و از 25 كيلومتر راه اصلي، 148 كيلومتر راه روستايي و 15 كيلومتر بزرگراه برخوردار است.
7124 /6030

سرخط اخبار استان‌ها