رسانه استرالیایی از سفر ضد ایرانی بولتون به كانبرا خبر داد

تهران - ایرنا - یك رسانه استرالیایی گزارش داد؛ جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، قرار است با هدف برنامه های ضد ایرانی واشنگتن و برنامه های تقابلی این كشور علیه ونزوئلا هفته جاری به استرالیا سفر كند.

به گزارش روز شنبه ایرنا ، شبكه اس بی سی استرالیا در این زمینه گزارش داد: بولتون به عنوان یكی از قدرتمندترین چهره های دولت آمریكا و موثر در سیاست خارجی این كشور قرار است بزودی و در هفته جاری از استرالیا دیدار داشته باشد.
اس بی اس استرالیا نوشت: گمانه زنی ها حاكی از آن است كه بولتون درصدد است تا پیش از دیدار دوم ترامپ- كیم در پایان ماه جاری میلادی با مقامات كانبرا دیدار و گفت وگو داشته باشد.
براساس این گزارش بولتون با متحدان آمریكا در مورد ونزوئلا و ایران گفت و گو و رایزنی خواهد كرد.
این رسانه نوشت: مواضع تهاجمی بولتون علیه ایران كاملا از سال 2006 به بعد رسانه ای شده است.وی در دولت ترامپ ایران را به سخت ترین اقدامات ملموس واشنگتن علیه ایران تهدید كرده است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیشتر گفت: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریكا از یك نوع توهم كاملا مزمن نسبت به ایران و ایرانیان رنج می برد و به جای بازنگری در برداشت های اشتباه خود سعی كرده است مفری برای پیشگویی های نافرجامش داشته باشد.
آساق**1599 *1663**

سرخط اخبار جهان