دو زنداني جرائم غير عمد از زندان مريوان آزاد شدند

سنندج - ايرنا - مديركل زندان هاي كردستان گفت: دو زنداني جرائم غيرعمد زندان مريوان كه بدليل بدهكاري مالي و ناتواني از پرداخت مهريه در حبس بودند با كمك واحد مددكاري اين مجموعه اصلاحي و تربيتي از زندان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده هاي خود بازگشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل زندان هاي كردستان، اسحاق ابراهيمي روز شنبه اظهار داشت: با دعوت از شاكيان پرونده اين دو زنداني جرائم غيرعمد و حضور آنان در زندان، اقدامات لازم در خصوص صلح و سازش ميان شاكي و متشاكي صورت گرفت.
وي اضافه كرد: در مورد اول (بدهكاري مالي) شاكي پرونده با گذشت نيمي از حق خود و در مورد دوم (مهريه) شاكي با صرف نظر كردن از تمام حق خود موجبات آزادي زنداني را فراهم كردند.
ابراهيمي ضمن تقدير از رئيس و حوزه مددكاري زندان مريوان بدليل پيگيري هاي مستمر در خصوص رفع مشكلات زندانيان افزود: مددكاران نقش بسزايي در تغيير و اصلاح شخصيت مددجويان بواسطه حل مشكلات قضايي، رواني و خانوادگي آنان دارند.
مديركل زندان هاي كردستان با بيان اينكه 17 مددكار در زندان هاي استان مشغول به ارائه خدمات مددكاري و مشاوره اي به زندانيان هستند، گفت: تمام تلاش مددكاران بر اين است تا ضمن باز اجتماعي كردن زندانيان، شرايط مساعد را براي بازگشت و حضور موثر و مفيد آنان در جامعه فراهم كنند.
ابراهيمي اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاكنون مددكاران مراكز اصلاحي و تربيتي استان با تماس ها و نشست هاي متعدد با شاكيان پرونده هاي زندانيان، در يك هزار و 109 مورد از مذاكرات خود دست پر بيرون آمده و زمينه اخذ رضايت شكات را فراهم كرده اند.
6108/9102

سرخط اخبار استان‌ها