۲۷ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۰۷
کد خبر: 83210751
۰ نفر
پارك فناوری اردبیل جزو 10 پارك برتر كشور است

اردبیل - ایرنا - رییس پارك علم و فناوری استان اردبیل گفت: پارك اردبیل جزو 10 پارك برتر كشور در بیش از 145 واحد فناور فعال است.

حبیب ابراهیم‌ پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر چند در سال های اخیر در شناسایی و حمایت از شركت های دانش بنیان و معرفی محصولات برند كوتاهی شده ولی برخی از شركت‌ های حاضر در پارك اردبیل به مرحله تجاری ‌سازی رسیدند.
وی ضرورت حمایت مادی و معنوی از این شركت‌ های فناور و دانش بنیان یادآور شد و گفت: هم اكنون هشت شركت دانش بنیان در این استان اقدام به تولید محصول با برندهای مختلف می‌كنند.
رییس پارك علم و فناوری استان اردبیل افزود: ساختمان پارك علم و فناوری اردبیل در زمینی به مساحت 15 هكتار در سفر رییس جمهوری به اردبیل كلنگ زنی می شود.
ابراهیم ‌پور بیان كرد: با احداث این ساختمان هسته‌ ها و واحدهای فناور استقرار یافته و به شركت های دانش بنیان تبدیل می شوند.
او با اشاره به پرداخت تسهیلات برای كسب و كار های فناورانه افزود: تسهیلات 30 تا 100 میلیون تومانی با سود كم برای استارت آپ ها در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینكه توسعه شركت‌های دانش بنیان با نگاه صادرات محور دنبال می شود، افزود: 21 شركت در این حوزه فعال هستند كه در تولید محصولات صادرات محور فعالیت دارند.
ابراهیم ‌پور بیان كرد: محصولات 46 واحد پارك اردبیل در حال تجاری‌ سازی است كه در آینده سبب اشتغال و ارزآوری بیشتر در استان می شود.
پارك های علم و فناوری به عنوان یكی از مهم ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار ، توسعه و شكوفایی موسسات و شركت های دانش بنیان هستند كه در تعامل سازنده با یكدیگر و با دانشگاه ها و سایر موسسه های پژوهشی به فعالیت های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یك نهاد فناورانه ، افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسه های متكی بر فناوری است.
7110/ 1257