۲۷ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۰۲
کد خبر: 83210742
۰ نفر
مسابقات بین المللی «بودو » به میزبانی ارومیه برگزار می شود

ارومیه- ایرنا- رییس گروه بودو كشور گفت: نخستین دوره مسابقات بین المللی این رشته رزمی طی روزهای 16 و 17 اسفند سال جاری به میزبانی ارومیه برگزار می شود.

امیر رسولی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این پیكارها كه با همكاری و مشاركت هیات های كشتی، بوكس و ورزش های رزمی آذربایجان غربی برگزار می شود، ورزشكارانی از كشورهای جمهوری آذربایجان، تركیه، گرجستان، تاجیكستان، هندوستان، افغانستان، عراق و روسیه حضور می یابند.
وی با اشاره به اینكه جوایز نفیسی برای مدال آوران این مسابقات در نظر گرفته شده، بیان كرد: با افزایش تعداد سبك های ورزش های رزمی در سطح جهانی، برگزاری مسابقات در سبك های مختلف برای شناساندن هر چه بهتر آنها ضروری است.
وی با بیان اینكه مسوولان اجرایی تمام توان خود را برای میزبانی شایسته این مسابقات بكار می گیرند، ادامه داد: برگزاری این رویداد بین المللی علاوه بر رشد و شناساندن رشته بودو، موجب بالا رفتن روحیه رقابتی رزمی كاران می شود.
رییس هیات ورزش های رزمی آذربایجان غربی گفت: حمایت فدراسیون آسیا و ایران و اداره كل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در جهت برگزاری و میزبانی این رویداد بین المللی مایه خرسندی است.
رسولی افزود: امتیاز این میزبانی در حاشیه اجلاس هیات رییسه جهانی بودو با حضور فائق رافیف /Faeg rafig/ رییس كنفدراسیون جهانی و عبدالله چمن گلی، رییس كنفدراسیون آسیا در شهر باكوی جمهوری آذربایجان‌ به ارومیه واگذار شد.
رسولی با اشاره به اینكه این رشته ورزشی به عنوان یكی از سبك های هنرهای رزمی در حال حاضر برای مردم نا آشنااست، گفت: برگزاری سمینار جهانی بودو، دوره های آموزشی داوری و مربیگری و میزبانی مسابقات آسیایی از اهم برنامه های این گروه در جهت رشد و توسعه این سبك است.
به گزارش ایرنا خرداد ماه امسال با حضور رییس فدراسیون بودو جهان احكام جداگانه اعضای كنفدراسیون آسیا و گروه بودو ایران اعطا شد و بر اساس آن عبدالله چمن گلی، كیومرث پورایراندوست و آیدا آزادی به ترتیب به عنوان رییس، دبیركل و نایب رییس كنفدارسیون بودو آسیا معرفی شدند و در كنار آن احكام گروه رزمی بودو ایران به امیر رسولی به عنوان رییس، اكرم مهدی زاده نایب رییس و محمد سلیمان زاده به عنوان دبیر اهدا شد.
گروه رزمی بودو ایران به طور رسمی و با مجوز رسمی وزارت ورزش و جوانان تشكیل شده و ریاست آن را امیر رسولی، رییس هیات ورزش های رزمی آذربایجان غربی بر عهده دارد.
رشته ورزشی بودو یكی از سبك های هنرهای رزمی است كه پیشتر زیر نظر فدراسیون ورزش های رزمی فعالیت داشت و از این پس با تشكیل گروه رزمی جدید عملكرد مستقلی خواهد داشت.
شعار رشته ورزشی بودو «ایجاد صلح و آرامش» بوده و ورزشكاران این رشته اعتقاد دارند كه «بهترین حمله همانا خوب دفاع كردن» است.
7156/3072