پاكستان در مبارزه با تروريست‌ها كوتاهي نكند

زاهدان- ايرنا- امام جمعه شهرستان خاش سيستان و بلوچستان با اشاره به اينكه تروريستها و گروهك هاي خرابكار پس از انجام جنايت و ايجاد شرارت و ناامني در ايران به پاكستان پناه مي برند از دولت آن كشور خواست با اين اشرار و تروريستهاي خائن با قاطعيت برخورد كند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با محكوم كردن حادثه تروريستي جاده خاش- زاهدان بيان كرد: به شهادت رسيدن شماري از پاسداران ارزشمند و نيروهاي سخت كوش تامين امنيت در استان ما واقعه اي دردناك بود كه اقشار مختلف مردم و مسئولان آن را به شدت محكوم مي كنند.
وي اظهار داشت: مردم شيعه و سني سيستان و بلوچستان با خانواده هاي داغ ديده و و تمامي هموطنان همدردي مي كنند و شهادت اين عزيزان را به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده شهداء و خانواده بزرگ سپاه تبريك و تسليت عرض نموده، خواستار شناسايي و دستگيري و مجازات جنايتكاران هستند.
امام جمعه خاش همچنين از حضور اقشار مختلف مردم در جشن هاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب و راهپيمايي باشكوه 22 بهمن تقدير كرد و با اشاره به پيام اخير مقام معظم رهبري در موضوع چهل سالگي انقلاب و ورود به دهه پنجم پيروزي انقلاب بر اهميت توجه به بيانات و تاكيدات معظم له تاكيد كرد.
به گزارش ايرنا نمازگزاران شهرستان خاش با برپايي تجمع اعتراض آميز و به صورت خودجوش حادثه تروريستي جاده خاش- زاهدان را محكوم و اهميت مبارزه با اشرار و گروهك هاي خرابكار و معاند نظام اسلامي را خواستار شدند.
نمازگزاران خاش با سردادن شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل و مرگ بر ضد ولايت فقيه، ضمن ابراز همدردي با خانواده هاي معظم شهيدان و مجروحان حادثه تروريستي نابود شدن جنايتكاران و حاميان آنها را فرياد زدند.
خطيبان نمازهاي جمعه و نمازگزاران در مساجد جامع الخليل و توحيديه، حنفاء، امام حسين و غيره نيز حادثه تروريستي جاده زاهدان را محكوم كردند.

** نماز جمعه ايرانشهر
امام جمعه ايرانشهر در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته با تقدير از حضور حماسي مردم در راهپيمايي 22 بهمن، حمله تروريستي به اتوبوس حامل حافظان مرزهاي كشورمان را محكوم كرد و گفت: در حالي كه سران تروريست ها در ورشو جلسه ضد ايراني داشتند خودفروختگان و مزدوران آنان در اين استان دست به اقدام ضد انساني زدند.
حجت‌الاسلام سيد شجاع الدين ابطحي با دعوت نمازگزاران به تقواي الهي و دوري از گناه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند دشمني آمريكا مبنايي و با اصل اسلام است پس با اين كشور كه خوي سلطه گري دارد مذاكره فايده اي ندارد.
وي با بيان اينكه اروپايي ها نقشه راه آينده كشور نيستند اظهار داشت: اگر مذاكرات و توافق را با اروپايي ها ادامه دهيم نتيجه اي مانند كشور آمريكا خواهد داشت.
7310 **7314 **6081