خودسازي، جامعه‌پردازي و تمدن‌سازي راهبرد تداوم انقلاب است

شيراز-ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز گفت: مردم در چهلمين سالگرد انقلاب، اوج انقلابيگري، شعور و بصيرت سياسي را به نمايش گذاشتند و در گام دوم انقلاب بايد سه حركت، خودسازي، جامعه پردازي و تمدن سازي رخ دهد.

به گزارش ايرنا آيت‌الله لطف‌الله دژكام در خطبه‌هاي نماز جمعه بيست و ششم بهمن ماه شيراز با قدرداني از حضور مردم در راهپيمايي 22بهمن‌ماه افزود: عظمت مردمي نشان داد ما در حفظ انقلاب خود مصر هستيم و با اراده‌اي كه دشمنان اسلام را خُرد خواهد كرد، ايستاده‌ايم.
وي با بيان اينكه دشمنان منتظر كمي و كاستي‌ها در جمهوري اسلامي هستند، اظهار داشت: حركت مردم در 22 بهمن‌ماه نشان داد، آنان مصلحت امروز كشور و جامعه را خوب مي‌شناسند و احساساتي نمي‌شوند.

**اجراي سرفصل‌هاي بيانيه رهبر معظم انقلاب ضروري است
امام جمعه شيراز هفت سرفصل رهبري را در بيانيه گام دوم انقلاب برشمرد و گفت: اين سرفصل‌ها مي خواهد راهبرد يك حركت چهل ساله باشد و همگان بايد در باره تمام اينها بينديشند نه اينكه صرفا مطالبه كنند.
آيت‌الله دژكام اضافه كرد: راهبرد دادن تنها كار رهبر است و ما بايد در حد توان خود اين راهبرد‌ها را عملياتي كنيم و هركس مكلف است با خودسازي دنبال اين قضيه برود.
نماينده ولي فقيه در استان فارس با اشاره به ارتباط عدالت با تقوا بيان داشت: رهبر معظم انقلاب در بيانيه گام دوم انقلاب بر مساله عدالت تاكيد بسيار كرده اند.
امام جمعه شيراز ادامه داد: عدالت فردي و اجتماعي در كنار يكديگر اهميت مي‌يابد و اين مهم در پيام نوراني رهبري به نحوي زيبا جلوه كرده است و فعالان اجتماعي و سياسي هم بايد اين پيام را مطالعه كنند.
آيت الله دژكام با بيان اينكه اجراي نادرست عدالت موجب بروز برخي از مسايل و ناراحتي ها شده است، گفت: عدالت و مبارزه با فساد بنا بر فرموده رهبري با هم ملازمت دارد و فساد امروز در ابعاد اقتصادي سياسي و اخلاقي وجود دارد و رفع آن برنامه مي‌خواهد.
نماينده ولي فقيه در استان فارس افزود: امروز در گام دوم انقلاب هستيم و تكرار يك شعار در اين برهه زماني جايز نيست، بلكه زمان عمل رسيده است.

**اقدام تروريستي عليه پاسداران انقلاب اسلامي حركتي كور بود
امام جمعه شيراز همچنين با اشاره به شهادت مظلومانه پاسداران در مرز‌هاي شرقي كشور، گفت: اين اقدام حركت كور مبتني بر جهالت و تعصب است.
وي اضافه كرد: بايد از زحمات چهل ساله پاسداران انقلاب اسلامي قدرداني كرد چراكه آنان شهيد دادند تا انقلاب بماند و چهلمين سالگرد اين انقلاب با خون عده‌اي از پاسداران آبياري شد.
آيت‌الله دژكام با تاكيد بر اينكه نسل جوان بايد ادامه دهنده مسير انقلاب و منطق شهدا باشند، گفت: از نگاه شهيد، شهادت سعادت است و تاسف ما به دليل محروميت از خدمات آن شهداست و همين منطق بود كه جلوي دشمن ايستاد.
امام جمعه شيراز بيان كرد: شهادت پيروزي است، پيروزي خون بر شمشير و تا زماني كه تفكر شهادت‌طلبانه در جامعه ما هست، دشمن هيچ غلطي نمي‌تواند بكند.
وي، همچنين با اشاره بريده شدن سر كودكي شيعه در مدينه گفت: اين مساله نشان‌دهنده مظلوميت شيعيان اهل بيت (ع) است و هرچه آل سعود بخواهد پرده بر اين رسوايي بپوشاند، اين روسياهي و ننگ با اين تبليغات ضد اهل بيت براي او تا روز قيامت مي‌ماند.
در حمله تروريستي چهارشنبه شب (بيست و چهارم بهمن 97) به اتوبوس حامل نيروهاي سپاه پاسداران در استان سيستان و بلوچستان 27 تن به شهادت رسيدند و 13تن ديگر مجروح شدند. گروهك تروريستي موسوم به 'جيش العدل' مسئوليت اين حمله تروريستي را بر عهده گرفت.

**نقطه آغاز فساد خوردن لقمه حرام است
آيت‌الله دژكام با تاكيد بر اين سخن رهبر معظم انقلاب كه فرمودند همه بايد بدانند طهارت اقتصادي شرط مشروعيت همه مقامات حكومت جمهوري اسلامي است، بيان كرد: نقطه آغاز فساد، خوردن لقمه حرام است و از همين رو پرهيز از حرص ضروري است.
وي تاكيد كرد: لقمه حرام، مزاحم خوبي‌ها و ارزش‌ها در انقلاب اسلامي شده است و همين امر باعث شده كه امروز عده اي لقمه حرام مي‌خورند و عده‌اي چيزي ندارند بخورند.
آيت‌الله دژكام در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه در نمازهاي جمعه نبايد فقط تحليل سياسي ارايه شود، افزود: كمك‌ خواستن از خدا ويژگي نماز جمعه است، چرا كه نماز جمعه جايگاه ذكر و موعظه است.
امام جمعه شيراز بيان داشت: تصور از نماز جمعه تصور دقيقي نيست، اينكه نماز جمعه مركز بحث سياسي خشك بدون توجه به معنويت و اخلاق شود، مطلوب نيست و انقلاب ما با اين نمي سازد،‌ همچنين بي‌توجهي به بحث‌هاي سياسي اقتصادي هم با دين ما ارتباط ندارد.
7375 /6118