دولت ارمنستان به رییس جمهوری تسلیت گفت

تهران-ایرنا- نخست وزیر، رییس جمهوری و وزارت خارجه ارمنستان در پیام های جداگانه ای ضمن محكومیت حمله تروریستی زاهدان این حادثه را به رییس جمهوری ایران تسلیت گفتند.

به گزارش روز جمعه گروه سیاسی ایرنا، «نیكول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در پیام تسلیت خود خطاب به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری كشورمان نوشت: «با كمال تاسف و تاثر، از كشته شدن ده‌ها نفر در حمله انتحاری به اتوبوس در استان سیستان و بلوچستان مطلع شدیم. در رابطه با این واقعه غم انگیز مراتب تسلیت و همدردی خود را به جنابعالی و ملت دوست ایران ابراز نموده و برای خانواده ها و بستگان قربانیان صبر و شكیبایی و برای مجروحین شفای عاجل آرزومندم.»
رییس جمهوری ارمنستان هم در پیامی با خانواده های بازماندگان حادثه جاده خاش-زاهدان ابراز همدردی و این واقعه را به رییس جمهوری ایران تسلیت گفت.
«آرمن سركسیان» در پیام خود آورده است:«در این لحظات دشوار مراتب همدردی خود را خدمت جنابعالی، خانواده و خویشاوندان جانباختگان ابراز می نمایم و برای مجروحین شفای عاجل آرزومندم.»
وزارت امور خارجه جمهوری ارمنستان هم در حساب توییتری خود ضمن ابراز تسلیت از حادثه تروریستی، با خانواده های جان باختگان این حادثه ابراز همدردی كرده و برای آنان به دلیل تحمل این حادثه دردناك صبر و استقامت آرزو كرده است.
به گزارش ایرنا، در حمله تروریستی چهارشنبه شب به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان 27 تن به شهادت رسیدند و 13 تن دیگر نیز زخمی شدند. به همین مناسبت بسیاری از سفرا و نمایندگان كشورهای مختلف در تهران در پیام های جداگانه ای ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده های جان باختگان، این حمله را محكوم كردند.
سیام**9402**9118**