۲۶ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۵
کد خبر: 83209945
۰ نفر
فضاي ورزشي و تفريحي بانوان آستارا ناكافي است

آستارا - ايرنا - مسئول امور بانوان فرمانداري آستارا گفت: فضاي تفريحي و ورزشي براي بانوان اين شهرستان ناكافي است و عمليات ساخت پارك ويژه آنها نيز متوقف شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا لطيفه پورمند عصرپنجشنبه در جلسه هماهنگي برنامه هاي هفته زن در فرمانداري آستارا افزود: احداث پارك بانوان آستارا با پيست دوچرخه سواري، زمين هاي ورزشي واليبال و تنيس به مساحت 25 هزار متر مربع در سال 94 آغاز شد اما به دليل اختصاص نيافتن اعتبار متوقف شد.
وي اضافه كرد: توسعه سلامت زنان جامعه، حفظ تعادل جامعه از نظر امنيت و آرامش رواني و حفظ بنيان خانواده از هدف ها و مزاياي ايجاد فضاهاي ورزشي و تفريحي است اما مسئولان تاكنون به اين امر مهم در آستارا توجه كافي نكرده اند.
وي بيان كرد: مجوز سازمان مردم نهاد خيران آستارا صادر شده است و اميدواريم اين سازمان با برگزاري جشن هاي گلريزان براي آزادي بانوان زنداني جرائم غير عمد هم تلاش كند و در گيلان از 32 زن زنداني جرائم غير عمد، دو نفر آستارايي است.
پورمند افزود: امسال با همكاري مركز آموزش فني و حرفه اي شهيد اشجعي آستارا 60 ساعت دوره آموزش رايانه و خياطي براي بانوان برگزار شد و راه اندازي بازارچه صنايع دستي، توزيع سبد كالاي نيازمندان، ديدار با مادران شهدا و جشن ميلاد كوثر از برنامه هاي هفته زن در آستاراست.
حسن رستم زاد فرماندار آستارا هم گفت: بانوان در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي با خلاقيت و ابتكار فعاليت مي كنند و بايد از ظرفيت آنها در قالب طرح هاي مختلف استفاده شود و ايجاد باشگاه اختصاصي و پارك بانوان در دستور كار فرمانداري آستاراست.
سامان ساسانيان معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا هم گفت: بايد با تكيه بر محصولات بومي نظير برنج، گياهان دارويي و گليم به ايجاد اشتغال براي بانوان اقدام كنيم.
هفتم تا سيزدهم اسفندماه هفته زن نامگذاري شده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007