الگوهای موفق حمایتی از استارت آپ ها در استان اردبیل اجرایی می شود

اردبیل - ایرنا - رییس پارك علم و فناوری استان اردبیل گفت: الگوهای موفق حمایتی از استارت آپ ها در این استان با هدف رونق كسب و كار اجرایی می شود.

به گزارش ایرنا ، حبیب ابراهیم پور روز جمعه در بازدید از فعالیت استارتاپ های فعال استان افزود: برای حمایت از استارتاپ ها، زنجیره های مختلف كسب و كارهای استارتاپی در استان ایجاد می شود.
وی از پارك علم و فناوری به عنوان بازوی قدرتمند فكری یاد كرد و گفت: بسته های پیشنهادی متنوعی به منظور توسعه فعالیت های دانش بنیان كه از محورهای مهم توسعه مورد تاكید دولت محلی است، توسط پارك علم و فناوری آماده ارائه است.
وی همچنین از آمادگی پارك علم و فناوری استان جهت ارائه حمایت های لازم به شتاب دهنده ها جهت پیشبرد اهداف و تكمیل زنجیره اقتصاد دانش بنیان در استان اردبیل خبر داد.
رییس پارك علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینكه شركت های دانش بنیان مستقر در این پارك در راستای توسعه فعالیت های خود و رقابت در بازارهای جهانی صادرات محور می شوند، گفت: در حال حاضر برخی شركت‌ های دانش ‌بنیان مستقر در پارك علم و فناوری توانسته اند به مرحله صادرات محصول دست یابند و نیاز است این شركت ها بیش از این در بازارهای جهانی حضور داشته باشند.
رییس پارك علم و فناوری استان اردبیل گفت: به منظور كیفی ‌سازی تولیدات و داشتن ارتباطی تنگاتنگ با بازارهای جهانی نیاز است تا 2 اصل مهم تجاری ‌سازی و انبوه تولید در دستور كار شركت ‌های دانش‌ بنیان قرار گیرد.
پارك های علم و فناوری به عنوان یكی از مهم ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار ، توسعه و شكوفایی موسسات و شركت های دانش بنیان هستند كه در تعامل سازنده با یكدیگر و با دانشگاه ها و سایر موسسه های پژوهشی به فعالیت های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یك نهاد فناورانه ، افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسه های متكی بر فناوری است.
7110/6016