مسابقات كاراته ايران و آذربايجان در آستارا آغاز شد

آستارا - ايرنا - مسابقات كاراته ايران و جمهوري آذربايجان، بمناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در شهرستان آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس هيات كاراته آستارا عصر پنجشنبه در آئين افتتاحيه اين مسابقات در سالن ورزشي انقلاب اين شهرستان گفت: اين مسابقات با مجوز شوراي برون مرزي وزارت ورزش و جوانان ايران، طي امروز و فردا در دو بخش كاراته آزاد و كاراته كنترلي با شركت 385 رزمي كار از شهرهاي آستارا، لنكران، ماساللي و باكو جمهوري آذربايجان و شهرستان هاي استان گيلان برگزار مي شود.
غفور نصيري افزود: كاراته كاران در قالب 86 وزن و در رده هاي سني مختلف رقابت مي كنند و اين مسابقات، روابط فرهنگي و ورزشي ايران و آذربايجان را تقويت مي كند.
وي اضافه كرد: بندر مرزي آستارا ميزبان خوبي براي تورنمنت هاي ملي و بين المللي است و پيش از اين، سه دوره مسابقات بين المللي كاراته در آن برگزار شده و به حمايت مسئولان براي برگزاري مستمر اين مسابقات نياز است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع و سه هزار و 500 ورزشكار در 35 هيات ورزشي آن ساماندهي شده است.
7105 / 7124/2007