برگزیدگان دومین جشنواره ملی آیات، مطبوعات و رسانه معرفی شدند

ارومیه - ایرنا - دومین جشنواره ملی آیات، مطبوعات و رسانه با معرفی نفرات برگزیده در بخش های سرمقاله، عكس خبری، مصاحبه، گزارش، تیتر، خبر، مقاله و ستون اختصاصی به كار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا مدیركل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه این جشنواره در ارومیه گفت: حدود 100 نشریه و خبرگزاری كشور به صورت تخصصی در زمینه ترویج فرهنگ و معارف قرآن و عترت فعالیت دارد.
اصغر امیرنیا با بیان اینكه از تمام فعالان این عرصه انتظار می رود در زمینه قرآن و عترت به تولید محتوا بپردازند، افزود: دومین جشنواره ملی آیات، رسانه و مطبوعات با وجود محدودیت ها در مسیر تحقق اهداف عالی نظام اسلامی گام برداشت.
وی بیان كرد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر 2 سال یكبار جشنواره های 16 گانه در ارتباط با ترویج فرهنگ قرآنی برگزار می كند و هدف اصلی از برگزاری این جشنواره ها ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی و آموزهای ناب ایرانی اسلامی است.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: توجه به قصه های قرآنی در این جشنواره بسیار كمرنگ بوده و هیچ اثری در این زمینه دریافت نشد كه نیازمند فرهنگ سازی برای تولید محتواست.
حجت‌الاسلام‌ ناصر خدایاری بیان كرد: تعداد یكهزار و 95 اثر به جشنواره ملی آیات ارسال شد كه آذربایجان‌غربی با 470 اثر بیشترین تعداد را به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به اینكه 60 درصد آثار رسیده متعلق به آقایان و 40 درصد برای بانوان بود، اضافه كرد: آثار 16 نفر در این جشنواره شامل 10 اثر از آذربایجان غربی، یك اثر از هر یك از استان های سمنان و سنندج و چهار اثر از خراسان شمالی در این جشنواره برگزیده شد.
وی اضافه كرد: در بخش مصاحبه 100 اثر، عكس خبری 130 اثر، بخش مقاله 145 اثر، گزارش 71 اثر و در بخش تخصیص ستون ویژه 30 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.
به گزارش ایرنا در بخش سرمقاله این جشنواره «لعیا نورانی» و «شفیع بهرامیان» از آذربایجان غربی به ترتیب اول و دوم شدند و در بخش عكس خبری نفر اول انتخاب نشد و علی آبك به عنوان نفر دوم معرفی شد؛ عكس ارسالی «رحیم بایزدی» از آذربایجان غربی نیز شایسته تقدیر و دریافت لوح سپاس جشنواره شناخته شد.
در بخش مصاحبه مهدی احمدی از تهران و سمیه مصور از اصفهان به ترتیب به عنوان نفرات اول و دوم برگزیده شدند؛ در بخش گزارش نیز زینب رمضانی از خراسان جنوبی نفر اول و طاهره نوید آرین از آذربایجان غربی به عنوان نفر دوم معرفی شد.
در بخش تیتر بهرنگ منتخبی و توحید محمودپور از آذربایجان غربی به ترتیب به عنوان نفرات اول و دوم معرفی شدند؛ در بخش خبر توحیدمحمودپور نفر اول و طاهره زینالی نفر دوم شناخته شدند؛ در قسمت مقاله نیز رضا منصرف نفر اول انتخاب شد و نفر دومی برای این بخش برگزیده نشد.
در بخش اختصاص ستون نیز از آذربایجان غربی ساقی نصیری و بهزاد یوسفی به ترتیب موفق به كسب رتبه های اول و دوم شدند.
دومین جشنواره ملی آیات با اهداف تبیین روش‌های درست خبرگیری و خبررسانی از منظر قرآن، ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت، مفهوم دروغ، شایعه، افترا و بهتان از دیدگاه قرآن و اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن، وظایف متقابل مردم و مسوولان از منظر قرآن، سبك زندگی و نهاد خانواده از دیدگاه قرآن، نقش امیدآفرینی در زندگی مردم از دیدگاه قرآن و قرآن و عترت و مدافعان حرم برگزار شد.
7125/3072

سرخط اخبار استان‌ها