۲۵ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۵۲
کد خبر: 83209493
۰ نفر
فركي: جنس مان در پيكان جور نيست

تهران- ايرنا- سرمربي تيم فوتبال پيكان با بيان اينكه تيمش برابر سپاهان فقط به برد فكر مي كند، گفت: نياز به زمان داريم تا در آينده بهتر عمل كنيم؛ چرا كه جنس مان فعلا جور نيست.

به گزارش ايرنا، حسين فركي روز پنجشنبه در نشست خبري پيش از بازي با سپاهان در هفته هجدهم ليگ برتر باشگاه هاي ايران با اشاره به اين مسابقه گفت: بازي سختي مقابل سپاهان صدرنشين داريم و با شناختي كه از اين تيم داريم به دنبال اين هستيم كه برخلاف بازي با استقلال عملكرد خوب و همراه با نتيجه داشته باشيم.
وي ادامه داد: در خانه بايد بتوانيم از امتياز ميزباني استفاده كنيم، اما مشكلاتي داريم كه نمي‌توانيم چنين كاري را انجام بدهيم و به ايده‌آل مان دست پيدا كنيم.
فركي اضافه كرد: حرف براي گفتن زياد داريم، اما در حال حاضر هر حرفي را نمي‌توانيم بزنيم؛ چون ممكن است با برداشت منفي مواجه شود. البته برخي از حرف‌ها را هم نمي‌شود پنهان كرد. پيكان به گونه‌اي حركت كرده كه در چند هفته آخر ليگ با شكست مواجه شده است، هفته قبل هم يك باخت ديگر آورديم.
وي تصريح كرد: با توجه به اين موضوع نواقصي داريم كه بايد به موقع به آن پرداخت. البته در شرايط فعلي صحبت كردن در مورد اين مسائل به ما كمكي نمي‌كند.
سرمربي تيم پيكان اضافه كرد: ما در حال حاضر عزم مان را جزم كرديم تا آنچه را كه در توان داريم به كار بگيريم. مهمترين موضوع بازيكن و بستن تيم است. تيمي كه در همه پست‌ها نقص نداشته باشد در اختيار نداريم. در حال حاضر بايد بگويم جنس مان جور نيست.
فركي افزود: آنچه را كه تصور و ايده ماست بايد به تيم انتقال بدهيم و از آن انتظار مثبتي داشته باشيم. اميدوارم شرايط نسبت به قبل بهتر باشد، اما اين شرايط در پيكان وجود دارد و ما نياز به زمان داريم.
سرمربي پيكان با اشاره به وضعيت تيم عنوان كرد: نكته بعدي كه بايد به آن اشاره كنم اين است كه در 2 و نيم فصل گذشته كه تيم پيكان در ليگ برتر حضور داشته 10-15 بازيكن از اين تيم جدا شده‌اند و بازيكنان جايگزين هم نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده كنند. ما هم به زمان نياز داريم.
وي اضافه كرد: خيلي از حرف‌ها را نمي‌شود، گفت اما بخشي از حرف‌هايي كه مي‌شد زد را بيان كردم، اميدوارم در آينده بهتر شويم. پيكان با به دست آوردن 2برد شرايطش خوب مي‌شود و اين بردها در روحيه بازيكنان و عملكردشان تاثير مثبت مي‌گذارد. ما با چنين نكاتي مواجه هستيم، بايد اين نيم فصل را با همين شرايط ادامه دهيم تا اگر عمري بود در فصل بعد نواقص را برطرف كنيم.
فركي خاطرنشان كرد: مديريت باشگاه هم به مسائل اشراف و شناخت كامل دارد. مديريت و هيأت مديره باشگاه مشكلات را مي‌دانند. به هر حال از خود من هم انتظار مي‌رود كه كار را به سمت بهتر شدن و نتيجه گرفتن هدايت كنم، اما فوتبال كار يك‌شبه نيست.
سرمربي پيكان در مورد اينكه آيا بهتر نبود كه شما زودتر از نيم‌فصل به پيكان مي‌آمديد و از نظر زماني زودتر تيم را تحويل مي‌گرفتيد؟ گفت: بحث من در مورد مجيد جلالي نيست، او در پيكان خوب نتيجه گرفته است، اما هر مربي به جايي مي‌رسد كه ديگر نمي‌تواند ادامه دهد. پيكان هم يك باشگاه قانونمند است و آنها مي‌خواستند سرمربي خود را با دقت و بررسي انتخاب كنند و 3-4 نامزد داشتند و با حوصله و دقت روي آن كار مي‌كردند. در مقطعي به اين نتيجه رسيدند كه از نكونام استفاده كنند، اما در نهايت اين اتفاق رخ نداد و زمان هم از دست رفت و من يك ماه مفيد در پيكان در اختيار داشتم. شايد اگر اين كادر زودتر تغيير مي‌كرد اين مدت به 2 ماه مي‌رسيد و شرايط بهتر مي‌شد، اما بايد بدانيم كه فوتبال فقط تمرين و بازي تداركاتي نيست و تيم در مسابقه رسمي محك مي‌خورد و عيارش مشخص مي‌شود.
وي تصريح كرد: ما بازيكنان يكنواخت و يك سطح داريم و غير از دفاع و دروازه‌بان در ساير پست‌ها بايد جابجايي انجام شود و به دليل اينكه همه بازيكنان يكسان هستند، اسباب رقابت در اين تيم كم است. ما بازيكنان 100 درصد يا 50 درصد نداريم، بازيكناني 60-70 درصدي داريم كه همه در يك سطح هستند و من در بازي بعدي هم شايد تغييراتي در تيم ايجاد كنم تا از تيم شناخت پيدا كنم. در حال حاضر در اين فاز هستم و اميدوارم نتيجه لازم را بگيريم تا از بعد روحي و رواني به تيم كمك شود. كارمان ساده نيست، به زمان نياز داريم، اما پيكان هيچ چيز براي بزرگي در فوتبال كم ندارد.
امير قلعه‌نويي، سرمربي تيم فوتبال سپاهان طبق برنامه اعلام شده از سوي روابط عمومي سازمان ليگ، مي‌بايست ساعت 13:30 امروز (پنجشنبه) در نشست خبري پيش از ديدار مقابل پيكان حضور پيدا مي‌كرد كه به اين نشست نرسيد.
تيم فوتبال پيكان فردا جمعه در ديداري از هفته هجدهم ليگ برتر فوتبال به مصاف سپاهان اصفهان مي رود.
ورزشي**9463**1584