۲۵ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۴۰
کد خبر: 83209478
۰ نفر
حوزه درمان در شرایط تحریم نیازمند حمایت است

همدان- ایرنا- رییس مجمع بسیج پزشكان همدان گفت: اقتصاد درمان و بحران‌های احتمالی ناشی از تحریم از دغدغه های كنونی است كه عبور موفق از آنها نیازمند همدلی و همراهی مضاعف و حمایت از بخش درمان است.

حمید بهرامی خو روز پنجشنبه در مراسم جشن 40 سالگی انقلاب افزود: دستاوردهای حوزه درمان كشور بسیار محسوس است به طوری كه پیش از انقلاب امید به زندگی تا 54 سالگی بوده و حالا این رقم به 76 سال رسیده است.
وی اضافه كرد: همچنین میزان پوشش واكسیناسیون از 40 درصد در سال 57 به 99 درصد در حال حاضر رسیده‌ است.
رییس مجمع بسیج پزشكان همدان بیان كرد: شمار پزشكان عمومی این استان نیز از 180 به 600 پزشك افزایش یافته است.
بهرامی یادآوری كرد: بسیج جامعه پزشكی در زمان جنگ تحمیلی حضور فعالی در دوران دفاع مقدس داشت به طوری كه در كمتر از نیم ساعت رزمنده مجروح به بیمارستانی مجهز منتقل و درمان می شد.
رییس مجمع بسیج پزشكان همدان با بیان اینكه بسیج جامعه پزشكی در اوایل دهه هشتاد شكل گرفت گفت: 17كانون به عنوان بازوان جامعه پزشكی همدان فعال هستند.
بهرامی ادامه داد: بسیج جامعه پزشكی در مناسبت های مختلف از جمله اربعین حسنی اقدام به ارائه خدمات به شهروندان كرده است.
وی گفت: بیمارستان صحرایی برای چندمین سال متوالی به عنوان ایستگاه درمان در مسیر زوار اربعین راه اندازی شد همچنین در كشور عراق به زائران امام حسین(ع) خدمات ارائه كرد.
رییس جامعه بسیج پزشكان استان همدان بیان كرد: همچنین در زلزله ‌های اخیر كرمانشاه با حضور در شهرهای مختلف این استان اقدام به درمان مجروحان و آسیب‌ دیدگان كرد.
بهرامی حضور فعال بسیج پزشكان در مجامعی چون نماز جمعه و راهپیمایی با هدف بیماریابی و آزمایش سلامت اقشار مختلف مردم را از دیگر افتخارات این مجموعه دانست.
وی افزود: در راستای شناسایی بیماری‌ها و كمك به تشخیص و درمان به موقع، بسیج جامعه پزشكی در مدارس نیز حضور یافته و اقدام به ویزیت تخصصی و رایگان دانش آموزان كرد.
رییس جامعه بسیج پزشكان استان همدان برگزاری اردوها و یادواره‌های شهدا، برنامه‌های فرهنگی و سیاسی مختلف را نیز از جمله فعالیت‌های فرهنگی این مجموعه عنوان كرد.
بهرامی بیان كرد: بسیج جامعه پزشكی در شورای فرهنگ عمومی دانشگاه علوم پزشكی و شورای بهداشت و درمان نیروهای مسلح نیز عضویت دارد و در این فضا موضوعات علمی، كارگروه سلامت از جمله سبك زندگی سالم و كاهش جمعیت را پیگیری می كند.
7526/2090