فرماندار: چادرهاي مسافرتي از اماكن عمومي به كمپينگ هدايت شود

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا از ستاد خدمات سفر اين شهرستان خواست از برپايي چادرهاي مسافرتي در اماكن و معابر پرتردد جلوگيري و آنها را به مكان هاي تعرف شده و كمپينگ ها هدايت كنند.

حسن رستم زاد روز پنجشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: جديت اعضاي ستاد خدمات سفر در انجام وظايف محوله به خصوص در آستانه تعطيلات پايان سال ضروري است و شهرداري ها براي ساماندهي محل استقرار چادرهاي مسافرتي اقدام كنند.
وي افزود: از دستگاه هاي عضو ستاد خدمات سفر خواسته شده بنرهاي خوش آمدگويي به مسافران و گردشگران را در محل هاي مصوب نصب و برگزاري برنامه هاي فرهنگي و جشن هاي نوروزي را پيگيري كنند.
وي ادامه داد: مراكز درماني و فوريت هاي پزشكي، بيمارستان ها و داروخانه ها براي خدمات رساني در تعطيلات نوروزي آماده خواهند بود و جمعيت هلال احمر با همكاري شهرداري لوندويل و نيروي انتظامي، تيم راهنمايان نوروزي را در ورودي شهر لوندويل مستقر خواهد كرد.
رستم زاد بيان كرد: بانك ها و مسئولان واحدهاي خدماتي نظير نانوايي ها، تعميرگاه ها برنامه كشيك نوروزي را در اختيار ستاد خدمات سفر قرار خواهند داد و دستگاه هاي عضو ستاد، گزارش عملكرد خود را به دبيرخانه آن در اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ارائه خواهند كرد.
او بر ممانعت از پارك كاميون ها، تريلي ها و شستشوي آنها در خيابان ها و هدايت آنها به پايانه مربوطه و همچنين چاپ و نشر نقشه شهر و اماكن گردشگري و اقامتي آستارا براي هدايت مسافران و گردشگران تاكيد كرد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و مركز آن،با سالانه ميزباني چند ميليون مسافر و تردد 800 هزار گردشگر داخلي و خارجي از مرز، يكي از 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7124 /6030