تجليل از ايده هاي برتر در اختتاميه جشنواره ايده بندرانزلي

انزلي-ايرنا-در اختتاميه جشنواره ايده هاي برتر به مناسب چهل سالگي انقلاب از ايده پردازان برتر اين جشنواره تجليل شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رييس مركز رشد واحدهاي فناور بندرانزلي روز پنجشنبه در اين مراسم اظهار كرد: در اين جشنواره از 16 ايده برتر و 7 شركت فعال مستقر درمنطقه كه در اوضاع اقتصادي كنوني همكاري هاي خوبي با پارك علم و فناوري داشتند تجليل شد.
بهاره پورمرادي افزود: هدف از برگزاري اين جشنواره استفاده از ظرفيت نخبگان براي حل مشكلات و معضلاتي كه در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي، مديريت شهري، مبلمان شهري و گردشگري و توريسم در بندرانزلي وجود دارد.
وي خاطرنشان كرد: فراهم سازي شرايط ارائه ايده ها از سوي نخبگان به مركز رشد واحد هاي فناوري و عملياتي كردن آن ها با استفاده از دستگاه هاي اجرايي مرتبط از ديگر اهداف اين جشنواره بود.
وي با اشاره به تشكيل كارگروه براي فراهم سازي شرايط عملياتي شدن ايده ها تاكيد كرد: در صورتي كه طرح ها نياز به سرمايه گذاري داشته باشد از طريق همين كارگروه اين طرح ها و ايده ها از طريق طرح در كارگروه سرمايه گذاري فرمانداري و تاييد نهايي به سرمايه گذاران براي عملياتي شدن معرفي شود.

***پيشرفت هاي علمي چشمگير در عمر 40 ساله انقلاب
در ادامه اين مراسم امام جمعه شهرستان بندرانزلي با اشاره به اينكه با وجود همه تاكيدات در خصوص توجه به علم و دانش ، علم همچنان مهجور واقع شده است گفت: پيشرفت هاي علمي چشمگيري بعد از پيروزي انقلاب در ايران اسلامي حاصل شد و بايد نسبت به دستاورها و ارتباط دادن آن با زندگي مردم بيش از پيش تلاش كرد.
حجت الاسلام و المسلمين سيد عبدالجواد شمس الدين افزود: امروز دوران زندگي بر اساس قالب هاي گذشته نيست و توجه به علم و دانش و فناوري بيش از پيش ضرورت دارد.
وي با بيان اينكه جشنواره ايده هاي برتر براي جشن چهل سالگي انقلاب در بندرانزلي برنامه ريزي شده بود تاكيد كرد: براي پيشرفت ايده ها بايد به صورت زنجيره اي به اين مجموعه پرداخته شود و علاوه بر دوري از نگاه جزيره اي به ايده ها براي تبديل اين ايده ها به كار و درآمد بايد دستگاه هاي اجرايي مرتبط پاي كار باشند.
امام جمعه بندر انزلي خاطر نشان كرد: در ايده پردازي و تبديل آن به ثروت بايد در گام اول نياز سنجي شده تا فكر و ايده و طرح ها قابليت تبديل پيدا كنند.
بندرانزلي در كيلومتري غرب مركز گيلان واقع است.
7471 /6030