۲۵ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۷
کد خبر: 83209018
۰ نفر
1550 قطعه مرغ زنده قاچاق در آستارا توقيف شد

آستارا - ايرنا - فرمانده انتظامي بندر آستارا گفت: يك هزار و 550 قطعه مرغ زنده بدون مجوز حمل، توسط ماموران انتظامي اين شهرستان توقيف و دو نفر در اين رابطه دستگير شدند.

سرهنگ محمد نمازي روز پنجشنبه به خبرنگار ايرنا بيان كرد: مرغ ها روز گذشته در ايستگاه بازرسي قلعه محور اردبيل-آستارا در بازرسي از دو دستگاه كاميون كشف و خودروها توقف شد و متهمان 31 و 48ساله آنها به مرجع قضايي معرفي شدند.
وي ادامه داد: مرغ ها كه 310 ميليون ريال ارزش داشتند، به شبكه دامپزشكي آستارا تحويل داده شدند.
رئيس شبكه دامپزشكي آستارا نيز گفت: براي پيشگيري از شيوع احتمالي بيماري هاي تب برفكي، آنفلوانزا و كريمه كنگو، ورود دام و طيور از استان هاي همجوار به گيلان ممنوع است.
حبيب بني رستم با تقدير از همكاري نيروهاي انتظامي ايست بازرسي محور اردبيل - آستارا افزود: با توجه به شيوع بيماري هاي ياد شده در برخي استان ها، جايگاه هاي دام در آستارا سم پاشي مي شود.
وي ادامه داد: مردم در خريد گوشت قرمز و مرغ به تاريخ توليد، انقضاء و مهر سلامت دامپزشكي دقت و دامداران و مرغداران با مشاهده كم اشتهايي و علائم بيماري در دام و طيور، مراتب را به شبكه دامپزشكي گزارش كنند.
هفت واحد مرغداري با ظرفيت توليد يك ميليون و 176 هزار قطعه مرغ در هر 45 روز، در آستارا فعال و اين شهرستان گردشگرپذير با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 /2007