پاسخگويي به سرمايه گذاران بايد حداكثر ظرف ٣ روز صورت گيرد

كيش - ايرنا - مشاور رئيس جمهوري و دبير شوراي عالي مناطق آزاد گفت: بايد نياز و خواسته هاي سرمايه گذاران را تامين و روند اداري را تسهيل كنيم بگونه اي كه پاسخگويي به سرمايه گذاران حداكثر ظرف ٣ روز صورت گيرد.

به گزارش ايرنا «مرتضي بانك» چهارشنبه در حاشيه مراسم افتتاح هتل چهار ستاره ليليوم كيش افزود: مشكلات و موانع صنعت گردشگري را بايد از ميان برداريم و امكانات لازم را براي رشد و تقويت اين حوزه فراهم كنيم .
وي اظهار كرد: گردشگري يكي از حوزه هاي فعال در جزيره كيش است كه بايد به آن توجه شود تا از نظر امكانات، تجهيزات و زنجيره خدمات، قابل رقابت با كشورهاي منطقه باشد.
وي با تاكيد بر ضرورت اصلاح برخي مقررات، تقويت زير ساختها و تكميل زنجيره گردشگري در كيش افزود: كامل بودن زنجيره ارائه خدمات گردشگري در حوزه حمل و نقل، اقامت، اطلاع رساني، احساس امنيت و آرامش و ارائه خدمات فروشگاهي و صنفي، در تقويت بخش گردشگري نقشي مهم و اثر گذار دارد.
بانك، با اشاره به شرايط مناسب حوزه گردشگري كيش و تخصصي بودن صنعت گردشگري گفت: زنجيره هاي مختلف سفر راحت و جذاب براي گردشگر از اولين اقدام يعني تهيه بليط تا پايان سفر بايد فراهم و ضمن نياز سنجي براي اقشار و سنين مختلف بسته هاي جامع گردشگري تعريف شود.
وي افزود: كشور و نظام و دولت هم بايد وظيفه خود را انجام دهند يكي از اين وظايف تامين امنيت و مالي و كاري است تا سفر به جزيره كيش از 3 روز فعلي به حداقل ٥ روز افزايش يابد.
** ضرورت حمايت از بخش خصوصي **
دبيرشوراي عالي مناطق در ادامه سخنان خود، روند تغييرات در جزيره كيش را شگرف و رو به جلو ارزيابي كرد و افزود: عمده اين اقدامات و تغييرات حاصل تلاش بخش خصوصي است، در واقع شالوده و خميرمايه ساختاري كيش بي تعارف بخش خصوصي است كه پويايي اين منطقه را رقم زده است.
وي تاكيد كرد: بايد نياز و خواسته هاي سرمايه گذاران را تامين و روند اداري را تسهيل كنيم بگونه اي كه پاسخگويي به سرمايه گذاران حداكثر ظرف ٣ روز صورت گيرد.
وي، توجه به تجارت فروشگاهي و اهميت و حراست از قانون خروج كالاي همراه مسافر، بهادادن به اقتصاد فروشگاهي و اولويت دادن به صنعت سبز از برنامه هاي منطقه آزاد كيش بيان كرد.
1339**شبس**1613