آمریكا و اسرائیل و همپیمانان منطقه ای آنها پشت انفجار تروریستی در ایران هستند

بیروت-ایرنا-حزب الله لبنان در بیانیه ای ضمن محكوم كردن انفجار تروریستی علیه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، آمریكا و اسرائیل و همپیمانان منطقه ای آنها را پشت این انفجار دانست.

به گزارش ایرنا، حزب الله در این بیانیه كه چهارشنبه شب به وقت محلی منتشر شد، آمریكا و اسرائیل و همپیمانان منطقه ای آنها را متهم به ایجاد و حمایت از باندهای تكفیری و تروریستی كرد.
در این بیانیه آمده است: این گروه های جنایتكار كه از حضور گسترده ملت ایران در راهپیمایی چهلمین سالگرد انقلاب ترسیده اند، به دنبال رساندن پیامی آغشته به خون بودند كه بیانگر تصویر واقعی از تروریسم سازمان یافته كه در صدر آن دولت آمریكا قرار دارد و كشورهای جهان را تشویق به این كار می كند، است.
حزب الله به همزمانی این انفجار و نشست ضد ایرانی در ورشو به رهبری آمریكا اشاره كرد و آن را همنوازی دولت آمریكا و گروه های قاتل و جنایتكار برای بی ثباتی و ناامن كردن جمهوری اسلامی دانست.
در این بیانیه تاكید شده كه این جنایت ها ملت ایران را تضعیف نمی كند بلكه قدرت و انگیزه آنها را بر ادامه مسیر پیشرفت و شكوفایی بیشتر می كند.
در حمله تروریستی چهارشنبه شب به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان 27 تن به شهادت رسیدند و 13 تن دیگر نیز زخمی شدند.
گروهك تروریستی موسوم به «جیش العدل» مسئولیت این ترور را برعهده گرفت.
خاورم**2054