فرماندار: مشكلات روستاهاي آستارا به مديران كشوري منعكس شد

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: حل مشكلات آب و راه روستاهاي اين شهرستان در اولويت كارهاست و براي رفع آنها، با برخي از مديران كشوري رايزني شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد روز چهارشنبه در نشست با دهياران بخش لوندويل در فرمانداري آستارا گفت: بسياري از مشكلات آب و راه روستاها ظرف يكسال آينده برطرف خواهد شد و اشتغالزايي و عمران در روستاها زمينه توليد و امنيت را فراهم مي كند.
وي اضافه كرد: طول راه هاي روستايي آستارا 161 كيلومتر است و خوشبختانه به بركت انقلاب اسلامي، 130 كيلومتر آن آسفالت شده است و بقيه ظرف يكسال آينده آسفالت خواهد شد.
فرماندار آستارا بيان كرد: دهياران به عنوان بازوان توانمند دولت در توزيع امكانات و توسعه همه جانبه روستاها نقش مهمي دارند و دولت هاي يازدهم و دوازدهم به توجه به توسعه زيرساخت هاي آب، برق، گاز، تلفن و راه روستاها، به ماندگاري روستائيان كمك كرده اند.
رستم زاد اظهار كرد: فرمانداري، پشتيبان دهياران است و با حضور مديران به مشكلات روستاها رسيدگي خواهد شد و به زودي با مشاركت بنيادهاي علوي و بركت به نوسازي، مقاوم سازي و تجهيز مدارس روستايي اقدام خواهد شد.
او گفت: لايروبي رودخانه هاي آستارا با همكاري شركت آب منطقه اي گيلان در دستور كار است و از مصالح آن براي پيشبرد طرح هاي عمراني استفاده خواهد شد.
احمد قديمي بخشدار لوندويل هم بيان كرد: اين بخش با دو دهستان داراي 23 هزار و 300 نفر جمعيت است و برقراري امنيت و توسعه همه جانبه روستاها از برنامه هاي بخشداري است.
وي اظهار اميدواري كرد با اختصاص اعتبار و پرداخت بدهي دهياري ها، براي عمران بيشتر روستاهاي لوندويل گام هاي بلند برداشته شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در بخش هاي مركزي و لوندويل و 62 روستا در غرب استان گيلان واقع شده است.
7105 / 7124/2007