بسيجيان آستارا به ياد شهدا به ديدار خانواده هاي شاهد رفتند

آستارا - ايرنا - جمعي از فرماندهان و بسيجيان آستارا در ادامه برنامه هاي ديدار با خانواده هاي شاهد و ايثارگر، به مناسبت سي و دومين سالگرد شهادت عظيم نوروزي از رزمندگان دفاع مقدس، با بازماندگان او در اين شهرستان ديدار كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين ديدار كه روز چهارشنبه با حضور اعضاي پايگاه مقاومت شهيد نوروزي و هيات امناي مسجد صاحب الزمان (ع) آستارا برگزار شد، فرمانده حوزه بسيج شهري آستارا با نقل خاطراتي از رشادت هاي سلحشوران دفاع مقدس، شهيد نوروزي را نمونه بارز شاهدان دلاور اين شهرستان دانست.
سروان ميثم قاسم نژاد افزود: شهدا مايه افتخار و عزت كشور هستند و گراميداشت نام و ياد آنها و ديدار با خانواده هاي آن بزرگواران، رسالت خطير مسئولان است.
رضا معاشرتي فرمانده پايگاه مقاومت بسيج شهيد نوروزي نيز، جايگاه شهدا را رفيع و احترام به والدين و خانواده هاي آنها را ضروري دانست و بر الگوگيري جوانان از شهدا تاكيد كرد.
حسن آزاد مرد و حبيب زاده از اعضاي پايگاه و هيات امناي مسجد صاحب الزمان (عج) آستارا نيز كه در تهيه داستان زندگي شهيد نوروزي نقش داشته اند، در اين ديدار خاطراتي از ايثاگران نقل كردند.
سيد رضا ميرنظري از همرزمان شهيد عظيم نوروزي درباره اين شهيد به خبرنگار ايرنا گفت: ما دوستان دوران نوجواني و جواني هم بوديم و ادب و بزرگواري او از خاطرم محو نمي شود.
وي افزود: عظيم، متولد سال 1345 و تنها پسر والدين خود بود اما داوطلبانه و با احساس مسئوليت در قبال ميهن اسلامي، به ميدان نبرد با دشمن شتافته بود.
وي اظهار كرد: حدود چهار ماه با عظيم در جبهه همرزم و هم سنگر بودم و همواره به وجود اين همشهري دلاور در كنار خويش افتخار مي كردم و او از شهامت و شجاعت زيادي برخوردار بود.
ميرنظري ادامه داد: او در ادامه دلاوري ها و جنگاوري هايش، در سال 65 در عمليات كربلاي 5 در منطقه عملياتي شلمچه به عنوان آرپي جي زن شركت كرده بود و در دفاع جانانه از خاك ميهن به شهادت رسيد و روح عظيمش آسماني شد.
او گفت: اكنون خانه اين شهيد گرانقدر در نزديكي فرمانداري آستارا متروك و بي سكنه است و به خاطر وسعت و موقعيتش، قابليت تبديل به موزه شهدا را دارد و آرزو دارم خانه او با همت مسئولان، به موزه معرفي شهدا و آثار باقيمانده از آنها و جانبازان و آزادگان آستارا تبديل شود.
همرزم شهيد نوروزي افزود: با ايجاد موزه شهدا در كوچه مجاور فرمانداري آستارا، رفت و آمدها و بازديدهاي مسئولان، ميهمانان و گردشگران به آن موزه باعث رونق و توسعه محله خواهد شد و اهالي نيز از بركت ايثارگران، بيشتر بهره مند خواهند شد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و نام نوراني 166 شهيد، 615 جانباز و 71 آزاده بر آسمان آن مي درخشد.
7124/2007