۲۴ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۰۹
کد خبر: 83208366
۰ نفر
آمار گل هاي امباپه در ليگ قهرمانان به رونالدو رسيد

تهران- ايرنا- «كيلين امباپه» فوق ستاره پاري سن ژرمن با به ثمر رساندن گل در بازي تيمش مقابل منچستريونايتد در يك هشتم ليگ قهرمانان اروپا، به ركورد گل هاي «رونالدو» اسطوره برزيلي و پيشين رئال مادريد رسيد.

به گزارش ايرنا، روزنامه آ. اس روز چهارشنبه نوشت: ستاره جوان پي اس جي كه روي يك حركت تيمي شناور گل دوم بازي خارج از خانه تيمش مقابل شياطين سرخ را به ثمر رساند، بار ديگر تعيين كننده بودن خود را ثابت كرد تا قهرمان لوشامپيونه حالا يك پاي خود را در مرحله يك چهارم ببيند.
تعداد گل هاي مهاجم فرانسوي تيم پاريسي با احتساب اين گل، در مجموع رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا به عدد 14 رسيد؛ پيش از اين، رونالدو فوق ستاره برزيلي سال هاي نه چندان دور دنياي فوتبال، با پيراهن تيم هاي اينتر ميلان و رئال مادريد به چنين ركوردي دست يافته بود.
اين در حالي است كه رونالدو اين آمار را در جريان 40 بازي ثبت كرد اما امباپه تنها در 24 بازي و در مدت 2 سال و نيم حضور در اين رقابت ها با پيراهن تيم هاي موناكو و پاري سن ژرمن چنين ركوردي را از خود برجاي گذاشته است.
رونالدو در مجموع 6 دوره در ليگ قهرمانان حضور داشته كه از اين تعداد يك دوره را با تيم ايتاليايي و مابقي را به همراه كهكشاني ها تجربه كرده است كه حاصل خيزترين دوره حضورش به همراه اين تيم از حيث گلزني به فصل 2002 – 2003 باز مي گردد؛ جايي كه او موفق شد در جريان تنها 11 بازي، 6 گل به ثمر برساند و با پيراهن مادريدي ها به نيمه نهايي صعود كند.
با اين حال، دوران حضور و درخشش رونالدو در ليگ قهرمانان پس از كوچ وي از ميلان به كورينتيانس در سال 2009 به پايان رسيد اين در حالي است كه امباپه دست كم قادر است 10 تا 15 فصل ديگر در اين رقابت ها حضور داشته باشد و با توجه به نرخ گلزني فعلي وي (هر 129 دقيقه يك گل)، مي توان انتظار داشت تا امباپه آمار كلي گل هاي خود را به رقم قابل توجه تبديل كرده و حتي ركورد «كريستيانو رونالدو» را بشكند.
علاوه بر اين، آخرين گل امباپه به فهرست گل هاي وي در ورزشگاه هاي بزرگ اضافه شد؛ در واقع نام مهاجم فرانسوي به عنوان زننده گل، حالا از بلندگوي ورزشگاه هاي اولدترافورد، آنفيلد، اتحاد، وست فالن اشتاديون و آليانز آرنا شنيده شده است.
با اين وجود، عنوان برترين گلزن ليگ قهرمانان با 128 گل در 158 بازي، همچنان در اختيار «كريستيانو رونالدو» است و به غير از ستاره پرتغالي، «ليونل مسي» با 106 گل در 129 بازي، تنها بازيكني است كه موفق شده است تا آمار كلي گل هاي خود در اين تورنمنت را از مرز يكصد گل عبور دهد.
ورزشي**3991**9129