۲۴ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۵۳
کد خبر: 83208041
۰ نفر
سالانه 260 میلیون تُن محصولات كشاورزی تولید می شود

قم- ایرنا- معاون ترویج و آموزش كشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد كشاورزی گفت: در ابتدای انقلاب فقط 26 میلیون تُن محصولات كشاورزی در كشور تولید می شد، امروز این عدد به 260 میلیون تُن رسیده است.

به گزارش ایرنا، علی اكبر معیدی روز چهارشنبه در بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه های بخش كشاورزی قم، افزود: امنیت غذایی بخش مهمی از عامل توسعه و موفقیت كشور در 40 سال گذشته بوده كه با تلاش كشاورزان به نتیجه رسیده است.
وی اضافه كرد: بخش عمده این موفقیت ها براساس كشاورزی دانش بنیان اتفاق افتاده كه اركان مهم آن بر نظام تحقیقات، نوآوری، دانش و اطلاعات پایه ریزی شده و از سوی دیگری در این راستا هماهنگی خوبی بین حوزه های تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی و اجرایی به وجود آمده است.
وی ادامه داد: این روند باعث افزایش اطلاعات فنی و تخصصی كشاورزان و تجاری سازی محصولات تبدیل شده است.
معیدی با بیان این كه امروز كشاورزی به سمت دانش محور بودن حركت می كند ، اظهار داشت: اگر در محصول گندم كه راهبردی است ، به عملكرد بالای 12 تُن درهكتار رسیده ایم و در محصولات دامی و باغی ركوردهای خوبی ثبت شده است، به دلیل افزایش اطلاعات و تلاش كشاورزان می باشد.
وی افزود: در این سال ها با همه تنگناهایی كه كشور با آن ها مواجه بوده، كشاورزی همچنان محكم روی پای خود ایستاده است و ایران در بسیاری از محصولات مثل گندم و شكر خودكفا شده كه حاصل خودباوری و تلاش می باشد.
معیدی اضافه كرد: باید بیش از گذشته تلاش كنیم تا وضعیت كشاورزی كشور بهتر شود، توسعه یابد و به تولیدهای پایدار برسیم.
در آیین بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه های بخش كشاورزی قم كه به مناسبت دهه مبارك فجر برگزار شد، 32 طرح در بخش های بهبود تولیدات دامی، مدیریت آب وخاك، بهبود تولیدات گیاهی، شیلات و امور آبزیان و صنایع تبدیلی و غذایی با اعتبار یك هزار و 210 میلیارد ریال و با اشتغالزایی 471 تَن افتتاح شد كه 489 خانوار از مزایای این طرح ها بهره مند می شوند.
در این آیین از نخستین گواهینامه استاندارد فلفل دلمه ای در قم رونمایی شد.
/2085/ 6133/