۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
کد خبر 83207937
۰ نفر
سرانه ورزشی دانش آموزان مطلوب نیست

بجنورد- ایرنا- معاون مدیركل دفتر معاونت تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: سرانه ورزشی دانش آموزان كشور 33 سانتیمتر است كه وضعیت مطلوبی ندارد.

سعید خسروی روز چهارشنبه در حاشیه گردهمایی گروه های آموزشی درس تربیت بدنی قطب 5 كشور در بجنورد به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تامین فضای ورزشی برای دانش آموزان نیاز به حمایت بیشتر دارد و انتظار می رود برای بهبود این شرایط، دستگاه های مختلف حمایت كرده و امكانات خود را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.
وی خاطرنشان كرد: سرانه ورزشی دانش آموزان در وضعیت مطلوب بیش از یك مترمربع و در برخی كشورها چهار متر مربع است.

** 3 هزار فضای ورزشی دانش آموزی موجود است
به گفته معاون مدیركل دفتر معاونت تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش، اكنون در كشور سه هزار فضای ورزشی این وزارتخانه در اختیار دانش آموزان است.
خسروی در بخش دیگر سخنان خود درباره نقش گروه های آموزشی درس تربیت بدنی در پیشبرد اهداف اظهار داشت: این گروه ها به عنوان بازوان نظارتی در مدارس نقش موثری در توانمندسازی معلمان، تحلیل محتوای آموزشی و نظارت و ارزیابی فعالیت معلمان در مدرسه دارند.
معاون مدیركل دفتر معاونت تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش تصریح كرد: اگر این سه ماموریت در مدارس به خوبی اجرا شود، كیفیت برنامه های درسی از جمله تربیت بدنی ارتقا خواهد یافت.
وی افزود: تربیت بدنی و ورزش نقش بسیاری در شاداب سازی دانش آموزان دارد و قابلیت های فراوانی برای حل و یا كاهش آسیب های اجتماعی در درس تربیت بدنی وجود دارد.
خسروی خاطرنشان كرد: آموزش و پروش برنامه های خوبی برای ارتقای كیفیت تربیت بدنی در مدارس دارد و تلاش داریم تا چه در درس تربیت بدنی و چه فعالیت های مكمل تربیت بدنی، اقدامات مطلوبی در مدارس اجرا شود.
معاون مدیركل دفتر معاونت تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش معلمان تربیت بدنی، برگزاری المپیادهای درون مدرسه ای و تجهیز فضاهای ورزشی از جمله این اقدامات است.
گردهمایی گروه های آموزشی درس تربیت بدنی قطب 5 كشور با حضور استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، گلستان و مازندران به میزبانی بجنورد در حال برگزاری است.
7185/ 6042