آزادي و مردمسالاري ثمره انقلاب اسلامي است

تبريز- ايرنا- سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان شرقي و فرماندار تبريز با اشاره به دستاوردهاي سياسي، فرهنگي و اجتماعي انقلاب اسلامي ايران، گفت: آزادي و مردم سالاري دو ميوه مهم انقلاب اسلامي است.

عليار راستگو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي پيشرفت هاي بسياري در حوزه هاي مختلف سياسي، امنيتي، دفاعي، اقتصادي، عمراني، فرهنگي و اجتماعي داشته ايم.
وي ادامه داد: بزرگ ترين دستاورد انقلاب اسلامي در 40 سال گذشته، شعار استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي است كه هر سه واژه به معني واقعي در كشور اتفاق افتاده است.
راستگو با اشاره به اينكه اكثر كشورها در دنيا به تاسي از برخي قدرت ها روابط خارجي خود را تنظيم مي كنند، اظهار داشت: ايران اسلامي از نظر روابط بين الملل، ارتباطات خارجي و تصميم گيري در سرنوشت كشور در عرصه بين الملل داراي استقلال بوده و با معيار منافع ملي خود عمل مي كند.
وي با بيان اينكه آزادي قبل از انقلاب معني نداشته و هيچ روزنامه و خبرنگاري قدرت انتقاد از عملكرد مسوولان را نداشت، افزود: در حالي كه به بركت انقلاب اسلامي آزادي بيان در جامعه وجود دارد و رسانه ها از مسوولان نسبت به شيوه مديريت آنها و ساير مسايل و مشكلات به راحتي انتقاد مي كنند.
سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان شرقي با تاكيد بر اينكه مردم سالاري ديني در كشور كاملا حاكم است، گفت: حضور اقليت هاي مذهبي در جشن هاي انقلاب، نشان دهنده آزادي در جمهوري اسلامي است.
وي ادامه داد: از جمله ديگر دستاوردهاي انقلاب، انتخاب نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، نمايندگان خبرگان رهبري، اعضاي شوراهاي اسلامي شهري و روستايي و رئيس جمهوري با راي مستقيم مردم است.
راستگو، توجه به احزاب را از جمله دستاوردهاي انقلابل اسلامي برشمرد و افزود: در آذربايجان شرقي 60 حزب داراي مجوز قانوني وجود دارد كه از اين تعداد 48 حزب فعال هستند و34 حزب نيز عضو خانه احزاب استان هستند.
وي اظهار داشت: 2 اردوگاه سياسي كشور، هم اصولگرايان و هم اصلاح طلب ها در خانه احزاب با هم در خصوص مسايل مختلف بحث مي كنند، از مواضع يكديگر مطلع بوده و نسبت به مسايل مهم كشور بيانيه مي دهند كه نشان دهنده آزادي است.
راستگو با بيان اينكه 551 سازمان مردم نهاد در آذربايجان شرقي در زمينه هاي مختلف فعاليت مي كنند، تاكيد كرد: آذربايجان شرقي يكي از استان هاي امن كشور است و هيچ مشكل خاصي در استان وجود ندارد و هماهنگي، همدلي و هم فكري بين نهاد هاي امنيتي، نظامي و انتظامي وجود دارد.
راستگو اضافه كرد: در مراسم راهپيمايي 22 بهمن امسال بيش از 30 درصد افزايش جمعيت نسبت به سال گذشته داشتيم كه اين حضور نشان داد تمامي اقشار جامعه با وجود مشكلات همچنان پشتيبان نظام و انقلاب هستند.
6120/518