۲۴ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۹:۲۵
کد خبر: 83207566
۰ نفر
سیلاب راه ارتباطی 50روستای ریگان را قطع كرد

كرمان - ایرنا- فرماندار ریگان گفت: بارندگی و جاری شدن سیلاب در مناطق كوهستانی این شهرستان ریگان راه ارتباطی 50روستا را بسته است.

امین باقری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال بارش رحمت الهی در شهرستان ریگان رودخانه های فصلی این شهرستان جاری و كویر تشنه جانی دوباره گرفت.
وی عنوان كرد : در مناطق كوهستانی شهرستان ریگان بارش باران از شدت بیشتری برخوردار بود كه این امر موجب تخریب راههای روستایی این مناطق شده است .
فرماندار ریگان از خسارت 50 تا 100درصدی سیلاب به راهای روستایی شهرستان ریگان خبر داد و اظهار داشت : تاكنون راه ارتباطی 50روستا مسدود است.
باقری گفت : به علت طغیان رودخانه فصلی گز بهمن برق مناطق كوهستانی شهرستان نیز قطع می باشد كه با فروكش شدن سیلاب برق این مناطق وصل خواهد شد .
وی عنوان كرد: بارش باران در اغلب مناطق شهری و روستایی موجب قطعی 6ساعته برق شد كه با تلاش نیروهای برق رسانی برق این روستاها وصل شد .
فرماندار ریگان از نجات جان دو نفر از اهالی مناطق عشایری ریگان كه در سیبلاب گرفتار شده بودند خبر داد و از مردم خواست به دلیل سیلاب شدید از حاشیه رودخانه ها خوداری كنند.
باقری تصریح كرد : بارش رحمت الهی علاوه بر خوشحالی مردم شهرستان باعث سیراب شدن دشت این شهرستان كویری شد .
گرد و غبار و توفان شدید مدتی اهالی این شهرستان را دچار مشكلاتی نموده بود كه با بارش رحمت الهی نفس اهالی ریگان تازه شد.
ریگان بعد از خوزستان دومین نقطه از كانونهای بحران فرسایش بادی در كشور می باشد كه اینك 16روستای این شهرستان خالی از سكنه و150روستا در محاصره شن های روان قرار دارد.
ریگان تا مركز استان 285كیلومتر فاصله دارد.
7442/ 5054