فرماندار آستارا: ظرفیت بانوان در دستگاه های اجرایی لحاظ شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: بانوان در پیشبرد هدف های نظام جمهوری اسلامی تاثیرگذار هستند و باید از ظرفیت آنها در پویایی دستگاه های اجرایی این شهرستان استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز سه شنبه در جمع بانوان دستگاه های اجرایی در فرمانداری آستارا افزود: حضور بانوان در صحنه های مدیریتی از بركات انقلاب اسلامی است و به عنوان پرورش دهندگان مدیران و مسئولان، در تعالی معنوی جامعه بیشترین نقش را ایفا می كنند.
وی اضافه كرد: از ظرفیت بانوان باید در سازمان های مردم نهاد نیز استفاده شود تا برای رفع مشكلات و آسیب های اجتماعی تاثیر گذار باشند و خوشبختانه آستارا سمن های فعالی دارد.
فرماندار آستارا بیان كرد: جمهوری اسلامی شرایط حضور بانوان در همه عرصه ها را فراهم كرده و دولت، بخش بزرگی از مراكز آموزشی، پژوهشی و علمی را در اختیار بانوان قرار داده است.
وی اظهار كرد: بانوان به عنوان ظرفیت واقعی و تاثیرگذار جامعه، مورد توجه مسئولان دولتی هستند و نقش زنان در اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاثیرگذار است.
رستم زاد افزود: ذهن بانوان در مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارای خلاقیت است و باید با توانمندسازی خانواده ها برای توسعه مشاغل كوچك و متوسط گام های بلند برداشت.
فرماندار آستارا گفت: دولت با همه تنگناها درصدد توسعه فضای كسب و كار است و در آستارا باید جوانان به فرصت های اشتغال هدایت و بر اساس تجربه، مهارت، تخصص و دانش مشغول به كار شوند.
در ادامه این نشست، كارگاه آموزش تغذیه برگزار شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007