۲۳ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۰۱
کد خبر: 83207093
۰ نفر
2 مركز بهداشتی در نقده افتتاح شد

ارومیه - ایرنا - مدیر شبكه بهداشت و درمان نقده گفت: پایگاه سلامت بنفشه این شهرستان و خانه بهداشت روستای حلبی از توابع این شهرستان به بهره برداری رسید.

محمد عبدلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات ساخت پایگاه سلامت بنفشه در مساحت 350 مترمربع از مهر ماه سال 1396 شروع شده بود كه در بهمن ماه 1397 به پایان رسید.
وی ادامه داد: این پایگاه با پنج میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی در 2 طبقه به بهره برداری رسیده است كه سه هزار خانوار با 12 هزار نفر جمعیت تحت پوشش، خدمات بهداشتی این مركز هستند.
وی بیان كرد: خانه بهداشت روستای حلبی نیز در 105 مترمربع مساحت و با یك میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی افتتاح شده است.
وی اضافه كرد: این مركز به چهار روستای حلبی، كوئیك، یونسلو و كهریزه شكاك شهرستان نقده با 251 خانوار و یكهزار و 150 نفر جمعیت خدمات بهداشتی ارائه می كند.
مدیر شبكه بهداشت و درمان شهرستان نقده با اشاره به اینكه ارایه خدمات برای همه یكسان است، گفت: تمام حوزه ها باید عدالت و انصاف را در ارایه خدمات رعایت كنند و سیستم بهداشتی درمانی در ارایه خدمات خود به این موضوع توجه ویژه دارد.
عبدلی ایجاد امكانات و گسترش خدمات در روستاها را از تاكیدات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان كرد و اظهار داشت: هر چقدر روستاهای ما در تمام زمینه ها پیشرفت كند به همان اندازه جامعه در راه توسعه پایدار قدم بر می دارد.
به گزارش ایرنا شهرستان 127هزار نفری نقده با 92 روستای تابعه در فاصله 80 كیلومتری جنوب شرقی شهر ارومیه قرار دارد.
9918/7129