۲۳ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۴۴
کد خبر: 83206984
۰ نفر
فجر سپاسي برنده شهرآورد شيراز بود

شيراز-ايرنا- تيم فوتبال فجر شهيد سپاسي با برتري مقابل تيم قشقايي در شهرآورد شيرازي ها در ليگ دسته اول، انتقام شكست دور رفت را از اين تيم گرفت.

به گزارش ايرنا، اين بازي كه از هفته بيست و سوم اين ديدارها عصر سه شنبه در ورزشگاه پارس شيراز برگزار شد، تيم فجر با نتيجه 2 بر صفر همشهريش را شكست داد.
بازي با حملات تيم فجر و ميدان داري آنها آغاز شد و زرد پوشان نشان دادند براي پيروزي عزم خود را جزم كرده اند و اولين زنگ خطر هم توسط بازيكنان فجر به صدا در امد.
دقيقه 9 ضربه سر عباس بوعذاز مهاجم فجر با اختلاف اندك از روي دروازه به بيرون رفت و لحظاتي بعد هم ضربه سيد جلال عبدي به طور خطرناكي دروازه تيم قشقايي را تهديد كرد.
پس از اينكه حملات فجر فرو كش كرد، بازي به تعادل كشيده شد و بازيكنان تيم قشقايي هم خودي نشان دادند و در دقيقه 22 با شوت سنگين و از راه دور هادي خاني با سائيده شدن به تير دروازه فجر به بيرون رفت.
دقيقه 32 حمله خطرناكي روي دروازه تيم قشقايي صورت گرفت، بازيكنان و مريبان اين تيم اعتقاد داشتند توپ به دستان مدافع قشقايي برخورد كرده اما داور اين بازي اعتقادي به پنالتي نداشت و بازي ادامه پيدا كرد.
در دقايق پاياني نيمه نخست بازيكنان تيم فجر تلاش زيادي براي گشودن دروازه تيم قشقايي داشتند اما نتيجه اي در برداشت و اين نيمه بدون رده بدل شدن گلي و با برتري نسبي فجريها پايان يافت.
در نيمه دوم بازي هم با برتري شاگردان داوود مهابادي سر مربي تيم فجر آغاز شد و انها خيلي زود به گل رسيدند.
دقيقه 53 محمد حسن كريم زاده بازيكن تيم فجر از اشتباه مسلم مسعود اسدي مدافع قشقايي كه توپ را ناقص دفع كرد ، استفاده كرد، و دروازه تيم قشقايي را باز كرد.
شاگردان مهدي فروردين سر مربي تيم قشقايي كه نمي خواستند بازنده باشند پس از دريافت گل دست به حمله زدند اما مدافعان فجر با هوشياري اجازه ندادند دروازه بازشود .
دقيقه 74 بهترين فرصت براي گل مساوي قشقايي بوجود آمد و مسعود اسدي با ضربه سر دروازه فجر را تهديد كرد و توپ با فاصله بسيار كم به بيرون رفت تا فجري ها نفس راحتي بكشند.
در لحضات پاياني بازي فجر يها چشم به ضد حمله داشتند و در دقيقه 80 بر روي همين شيوه توسط عباس بوعذار كه مي رفت با دروازبان قشقايي تك به تك شود با خطاي مدافع اين تيم درون محوطه هجده قدم سرنگون شد و داور راي به اعلام پنالتي داد .
رسول بهاروندي بازيكن تيم فجر از روي نقطه پنالتي و بر خلاف حركت دروازبان قشقايي توپ را تبديل به گل دوم فجر كرد تا كار را براي تيم قشقايي سخت كند.
فجريها براي دفاع از 2 گل خود بازي را كنترل كردند و عباس بوعذار در لحظات پاياني بازي بر روي ضد حمله مي توانست تعداد هاي گل فجر را افزايش دهد كه با بي دقتي از دست رفت و سر انجام اين بازي با برتري 2 بر صفر فجري ها در روزي كه بهتر بازي كرده بودند ، پايان يافت .
ديدار رفت اين دو تيم با نتيجه يك بر صفر به سود تيم قشقايي پايان يافته بود تا بدين ترتيب شيرازي ها در شهرآوردهاي دو نيم فصل ليگ دسته يك، سه امتياز را بين خود تقسيم كنند.
تيم قشقايي شيراز هم اينك با 28 امتياز بدون احتساب ساير بازي ها كه قرار است فردا ( چهارشنبه ) برگزار شود، در رده هفتم باقي ماند و تيم فجر هم با 26 امتياز هشتم شد.
در رقابت هاي فوتبال دسته يك كشور 16 تيم شركت دارند و پس از انجام 30 بازي، تيم هاي اول و دوم جدول جواز حضور در ليگ برتر سال 98 را مي گيرند و سه تيم انتهاي جدول راهي دسته دوم مي شوند.
7368/ 2027

سرخط اخبار استان‌ها