مقام مذهبي افغان: انقلاب ايران سرمشق ملت هاي ستم كشيده است

كابل - ايرنا - رئيس شوراي عالي قرآني كابل گفت: نظامي كه به رهبري امام خميني (ره) پس از پيروزي انقلاب اسلامي بنيان گذاشته شد، سرمشق و الگو براي ملت هاي ستم كشيده جهان است.

به گزارش ايرنا، « حجت ‌الاسلام حسن ‌زاده» روز سه شنبه در نشستي به مناسبت پيروزي انقلاب اسلامي ايران در كابل افزود: تمام آزادي ‌خواهان جهان با الگو گيري از انقلاب اسلامي و نظام الهي، در برابر حكومت ظالمان ايستادگي كرده و خواهند كرد.
در اين نشست كه شماري زيادي از علما، دانشجويان و فرهنگيان شركت كرده بودند، در باره شخصيت، افكار و انديشه هاي امام راحل سخنراني و تأكيد شد كه وي فقيه عالم و سياست ‌مدار نو‌انديش بود كه با پشتيباني ملت بيدار ايران حكومت دست‌ نشانده و استبدادي را در درهم كوبيده و بجاي آن نظام مردم ‌سالار را بر پايه آموزه‌هاي ديني اساس گزاري كرد.
وي تصريح كرد كه امام خميني (ره) با تشكيل جمهوري اسلامي، اين نظام را به عنوان الگو و سرمشق براي امت اسلامي و همه‌ ستم ديدگان در سراسر جهان معرفي كرد.
رئيس شوراي عالي قرآني كابل با قرائت جمله امام راحل با عنوان «انقلاب ما انفجار نور بود» ، گفت: به حقيقت كه نور الهي در اين انقلاب ديده شد، زيرا اين نور در قلب همه‌ اقشار جامعه پراكنده شد.
وي يكي از دستاورد مهم حضرت امام خميني (ره) را زنده نگهداشتن معارف و ارز‌ش‌هاي اسلامي و احياي فرهنگ قرآن و اهل ‌بيت خواند و افزود: امروز از آنجا كه هدف امام خميني (ره) خدايي بود، معنويت قرآني در دل جوانان و نوجوانان جاي گرفته است.
رئيس شوراي عالي قرآني كابل گفت كه از خواسته‌ هاي امام خميني(ره) نهادينه كردن فرهنگ قرآن و اهل ‌بيت در جوامع اسلامي بود و اكنون بايد فرد فرد جوامع اسلامي در راستاي نهادينه كردن اين خواست تلاش كنند.
به گفته وي امام خميني(ره) يك حقيقت هميشه زنده در دل تاريخ است و اين شخصيت وارسته در عمل ثابت كرد كه متوسل شدن به دين خداوندي بهترين شيوه براي مبارزه با استكبار جهاني است.
آساق**291**1663**