سفراي عضو سازمان ملل چهل سالگي انقلاب اسلامي را تبريك گفتند

نيويورك - ايرنا - جمع زيادي از سفراي كشورهاي مختلف جهان با حضور در دفتر نمايندگي ايران در سازمان ملل متحد فرارسيدن چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي را شادباش گفتند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، طبق برنامه ريزي نمايندگي ايران، از ساعت 6.30 شامگاه دوشنبه سفراي عضو سازمان ملل متحد براي گراميداشت روز پيروزي انقلاب دعوت شده بودند.
هنوز دقايقي نگذشته بود كه سفراي كشورهاي زيادي در اين مراسم حضور يافتند و صميمانه ترين تبريك هاي خود را به سرپرست نمايندگي جمهوري اسلامي به نمايندگي از ملت ايران ابراز داشتند.
بيشتر اعضاي شوراي امنيت، سفراي كشورهاي عرب و همسايه، سفراي كشورهاي اروپايي، آفريقايي و آسيايي و نمايندگاني از سازمان ملل در اين آئين حضور يافته بودند.
حضور گسترده سفراي كشورهاي خارجي در دفتر نمايندگي ايران در سازمان ملل درحالي صورت مي گيرد كه دولت دونالد ترامپ رييس جمهور آمريكا طي دوسال گذشته تلاش هاي گسترده اي را براي انزواي جمهوري اسلامي و فشارحداكثري به ملت ايران بكار بسته است .
كاخ سفيد همچنين طي دوسال گذشته تلاش كرده است تا جهانيان را با سياست هاي تند و افراطي ترامپ همراه سازد اما براي تحقق اين اهداف ؛ راه به جايي نبرده است .
حضور چشمگيري سفرا و نمايندگان كشورهاي مختلف جهان در دفتر نمايندگي ايران در سازمان ملل متحد كه نسبت به سال هاي گذشته بسيار چشمگيرتر بود ؛ خط بطلاني بر تمامي تصورات تازه كاران كاخ سفيد بود.
گفت وگوها و رايزني هاي ديپلماتيك هم همواره ؛ بخشي از اين ديد و بازديدهاي سياسي بوده است كه در گفت و گوهايي كه بين سفراي كشورهاي مختلف صورت گرفت ؛ بحران سوريه و ونزوئلا هم از جمله سوژه هايي بود كه سفراي مرتبط به آن مي پرداختند.
حضور خورخه آرائاسا وزير خارجه ونزوئلا هم در اين مقطع نظر بسياري را به خود جلب كرد و نشان داد كه امپرياليسم در خاك خود هم تنها است.
اروپام*1429 ** 1546