بنادر مسافری، تجاری و گردشگری قشم تعطیل است

قشم - ایرنا - رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: با توجه به اخطار هواشناسی دریایی نسبت به شرایط توفانی در خلیج فارس و به ویژه تنگه هرمز در روز سه شنبه، تمام بنادر مسافری، تجاری و گردشگری شهرستان قشم تا اطلاع ثانوی تعطیل است

علی اشتری روز روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس، فعالیت شناورهای مسافری، لندینگ كرافت های تجاری و گردشگری به طور كامل متوقف شد.
وی با بیان اینكه تامین ایمنی در مسافرت های دریایی از جمله مهمترین اولویت های سازمان بنادر است، تصریح كرد: از مسافران و گردشگران در خواست می شود تا از تجمع در این بنادر خودداری كنند.
اشتری ادامه داد: بازگشایی این بندر منوط به احراز شرایط مساعد جوی است.
وی خاطرنشان كرد: با توجه به پایش دریا، تردد لندینگ كرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.
رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: با توجه به پیشبینی های هواشناسی، در صورت تشدید توفان مسیر لافت به پُهل نیز تعطیل می شود.
شهرستان قشم دارای هشت اسكله گردشگری سه اسكله مسافری و هشت اسكله تجاری است.
جزیره قشم با وسعت یك هزار و 500 كیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول 135 كیلومتر و عرض میانگین 11 كیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و 300 كیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود یكهزار و 628 كیلومتر مربع وسعت در میان آب های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
7500

سرخط اخبار استان‌ها