۲۳ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۰:۳۹
کد خبر: 83206034
۰ نفر
نماینده پوتین و مخالفان سوریه دیدار كردند

مسكو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه اعلام كرد كه نماینده « ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا با نماینده مخالفان دولت سوریه مستقر در روسیه دیدار و گفت وگو كرده است.

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، در دیدار میخاییل بوگدانف كه همزمان معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز است با قدری جمیل، در خصوص آغاز به كار كمیته قانون اساسی سوریه براساس دستور كار نشست سران آستانه تبادل نظر و گفت وگو شده است.
گفتنی است، تشكیل كمیته قانون اساسی سوریه در پی نشست سران ایران، روسیه و تركیه به دست آمد كه سال گذشته در شهر سوچی روسیه برگزار شد.
چند هفته پس از آن نشست، مخالفان و موافقان سوری درقالب نشست گفت وگوهای ملی سوریه در شهر سوچی دور هم جمع شدند و تشكیل كمیته قانون اساسی سوریه را پذیرفتند.
دو روز دیگر، شهر سوچی روسیه برای بار دیگر میزان دیدار سه جانبه سران ایران، روسیه وتركیه است ضمن اینكه كاخ كرملین اعلام كرده كه ولادیمیر پوتین دیدارهای جداگانه ای نیز با سران ایران و تركیه خواهد داشت.
انتظار می رود در نشست سه جانبه سران ضامن صلح آستانه (ایران، روسیه و تركیه) در باره سه موضوع كلیدی همچون بررسی تحولات در شمال سوریه(شهرهای ادلب و منبج)، آینده سوریه پس از خروج نظامیان آمریكا از آن و آغاز به كار كمیته قانون اساسی سوریه تصمیم گیری شود.
اروپام ** 1346 **