۲۲ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۲۰
کد خبر: 83205826
۰ نفر
فوتباليست بحريني از زندان تايلند آزاد شد

اصفهان - ايرنا - حكيم العريبي بازيكن بحريني تيم فوتبال پاسكو ويل سيدني كه بنا به درخواست مقامات بحريني در تايلند بازداشت شده بود از زندان بانكوك آزاد شد.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رويترز، مسئولان تايلند روز دوشنبه اعلام كردند كه حكم آزادي اين بازيكن بحريني امروز توسط دستگاه قضايي تايلند صادر شد.
رويترز همچنين به نقل از شاهدان عيني گزارش داد كه اين بازيكن امروز از زندان بانكوك آزاد و اين محل را ترك كرد.
' چاتشوم اگابين ' مدير بخش امور بين الملل دادستاني تايلند نيز گفته بود حكم قضايي آزادي ' العريبي ' امروز صادر مي شود.
وي با بيان اين كه ديگر دليلي براي بازداشت اين بازيكن وجود ندارد، افزود: او حق دارد مقصد بعدي خود را انتخاب كند زيرا فردي آزاد است.
العريبي بازيكن تيم پاسكو ويل سيدني نوامبر گذشته بنا به درخواست حكومت بحرين در تايلند دستگير شد.
دادگاه بانكوك در آخرين جلسه دادخواهي، دستور به ادامه حبس اين بازيكن تا دو ماه ديگر در تايلند داده بود.
العريبي بازيكن بحريني در سال 2014 اقامت دائم در استراليا را توسط دولت اين كشور به دست آورد و پس از آن به تيم پاسكو والي ملبورن پيوست.
اين بازيكن ماه نوامبر گذشته در حالي كه براي گذراندن ماه عسل همراه با همسرش به تايلند سفر كرده بود براساس درخواست دولت بحرين و اعلام سازمان پيليس جنايي بين الملل (اينترپل) دستگير شد اما پس از مدتي اينترپل درخواست خود را لغو كرد.
پيش از اين در پي بازداشت و زنداني شدن العريبي توسط تايلند، فدراسيون فوتبال و دولت استراليا، فيفا و اتحاديه بازيكنان حرفه اي فوتبال از مقامات تايلندي خواسته بودند كه بازيكن بحريني بازداشت شده را آزاد و به استراليا بازگرداند.
2093**1336