توجه رسانه های عربی به سخنان روحانی درمورد موثر نبودن تحریم ها

تهران - ایرنا - رسانه های عربی سخنان حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری را در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به طور گسترده پوشش دادند و به نقل از وی نوشتند كه تحریم های آمریكا نمی تواند پشت جمهوری اسلامی را بشكند.

به گزارش ایرنا، روزنامه 'القدس العربی' نوشت: صدها هزار ایرانی در سراسر ایران به مناسبت چهلمین سالروز سرنگونی شاه و پیروزی انقلاب ایران به رهبری آیت الله خمینی (ره) به خیابان ها آمدند.
این روزنامه افزود: تلویزیون ایران مردم این كشور را كه در سرما و برف برای تظاهرات بیرون آمده بودند، به تصویر كشید كه با حمل انواع پلاكارد و پارچه نوشته هایی شعار 'مرگ بر اسرائیل' و 'مرگ بر آمریكا' سر می دادند.
حسن روحانی رئیس جمهوری طی سخنانی در میدان آزادی در خصوص تلاش های آمریكا برای انزوای ایران گفت: تحریم های آمریكا نمی تواند پشت جمهوری اسلامی را بشكند.
وی افزود: اجازه نمی دهیم كه آمریكا پیروز شود. مردم ایران با برخی مشكلات اقتصادی روبرو خواهند شد اما با اتحاد و كمك یكدیگر بر این مشكلات فائق می آییم.

** روسیا الیوم
شبكه خبری تلویزیونی روسیا الیوم نیز با بازتاب سخنان روحانی، به نقل از وی نوشت: ایران از هیچ كس برای ادامه تقویت توانمندی های دفاعی و موشكی خود اجازه نگرفته و نخواهد گرفت.
روسیا الیوم افزود: ریئس جمهوری ایران بر ادامه تقویت برنامه موشك های بالستیك خود با وجود فشار از سوی كشورهای غربی كه می خواهند مانع تقویت قدرت دفاعی ایران شود، تاكید كرد.
روحانی تصریح كرد: حضور گسترده مردم در جشن پیروزی انقلاب، توطئه های دشمنان را كه طی سال جاری برای ایران كشیده بودند، خنثی كرد.

** رای الیوم
روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نیز بخشی از سخنان رئیس جمهوری ایران را بازتاب داد و نوشت: روحانی پس از محكومیت توطئه آمریكا، صهیونیست ها و كشورهای مرجع خاورمیانه علیه كشورش گفت: امروز حضور مردم در خیابان های جمهوری اسلامی ایران، به این معناست كه دشمن هرگز نخواهد توانست كه اهداف شیطانی خود را محقق سازد.

** روزنامه الشرق الاوسط
روزنامه سعودی الشرق الاوسط نیز كه همواره با نگاهی خصمانه تحولات ایران را پوشش می دهد، سخنان روحانی درباره تقویت برنامه موشكی بالستیك را پوشش داد و به نقل از روحانی نوشت: برای تقویت انواع مختلف موشك از كسی اجازه نگرفته و نخواهیم گرفت و همچنان به تقویت قدرت نظامی خود ادامه خواهیم داد.
الشرق الاوسط با اشاره به تحریم های آمریكا علیه ایران نوشت كه روحانی در سخنرانی خود تاكید كرد كه توطئه آمریكا علیه ایران هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود.
راهپیمایی 22 بهمن ایرانی ها در رسانه های كشورهای عربی و غربی بازتاب گسترده ای داشت به نحوی كه الجزیره انگلیسی این مراسم را همراه با سخنرانی رئیس جمهوری در میدان آزادی بطور مستقیم پخش كرد.
خاورم ** 9329 ** 1071