خبرنگار فرانسوی:ایرانیان نقدهایی دارند اما حامی انقلاب هستند

تهران - ایرنا - «فرانك متوون» (Franck Mathevon) خبرنگار رادیو فرانسه كه به منظور پوشش خبری مراسم 22 بهمن چندروزی است به ایران آمده می گوید: امروز از جوانان ایرانی انتقادهایی هم شنیدیم و شاید خواستار اصلاحاتی بودند اما با تمام قدرت از انقلاب و حاكمیت جمهوری اسلامی حمایت می كنند.

وی روز دوشنبه در جریان راهپیمایی 22 بهمن در خیابان آزادی تهران به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ما جوانانی دیدیم كه به ایرانی بودن خود بسیار افتخار می كردند و این یك هدف در برابر غرب است.
متوون افزود: جشن هایی كه این روزها در ایران برگزار می شود تاریخچه یك كشور را نشان می دهد؛ انقلابی كه در سال 1979 در ایران به وقوع پیوست و سابقه 40 ساله دارد.
وی در ادامه با غیرقابل قیاس خواندن انقلاب اسلامی ایران با انقلاب های جهان گفت: انقلاب اسلامی ایران در جهان بی نظیر و یگانه است.
متوون اضافه كرد: پرواضح است كه در چنین روزهایی، این رویداد (راهپیمایی مردم ایران) یك شور و شوق و غیرت مردمی است كه با وجود بارش باران از ساعت های صبح برای حمایت از انقلاب اسلامی در خیابان ها حاضر شدند.
وی كه می گوید از صبح چهارشنبه گذشته به ایران آمده و پیش از ورود به تهران سفرهایی نیز به اصفهان و قم داشته است با اشاره به تحریم های اقتصادی آمریكا علیه ایران افزود: خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای، ایران را قربانی یك انتخاب سختگیرانه كرد و گرچه ایران دچار برخی مشكلات اقتصادی است اما آن را بحران سیاسی برای خود نمی داند.
متوون در عین حال خروج ترامپ از توافق هسته ای را تهدیدی از سوی غرب بویژه برای آمریكا عنوان كرد.
به گزارش ایرنا راهپیمایی 22 بهمن از ساعت 9 صبح امروز همزمان با سراسر كشور با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان در تهران برگزار شد.
اروپام**6984**/ 1008