پیشرفت های كشور با وجود تحریم‌های ظالمانه به بار نشسته است

خمین - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیشرفت های امروز كشور در همه عرصه ها در سایه تحریم‌های ظالمانه به بار نشسته است.

به گزارش ایرنا ، «محمدرضا باهنر» روز دوشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن محلات افزود: انقلاب اسلامی ایران در طول عمر چهل ساله خود حتی یك روز هم از شر تحریم در امان نبوده و دشمنان همواره این تحریم‌ها و فشارها را بر ایران تحمیل كردند.
وی اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران در زمانی به پیروزی رسید كه بلوك شرق و غرب به دنبال تسخیر جهان و سروری بر دنیا بودند و اجازه نمی دادند كسی علیه منافع آنها حركتی داشته باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امام خمینی(ره) در راه پیروزی انقلاب اسلامی ایران با یك دنیا مبارزه كرد و با اخلاصی كه در حركت خود داشت، پرچم نه شرقی و نه غربی را بلند كرد و نشان داد، دین می‌تواند قدرت شرق و غرب را سرنگون كند.
باهنر افزود: امام خمینی (ره) بدون هیچ پشتوانه مادی در راهی گام برداشت كه آینده آن را به روشنی می‌ دید و امید مستكبران بعد از انقلاب را به یاس تبدیل كرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با معرفی مردم ایران به عنوان تنها ملت ایستاده در مقابله با تروریسم بیان كرد: مردم ایران در راه مقابله با تروریسم هزاران شهید تقدیم كرده است.
باهنر ادامه داد: در آغاز پیروزی انقلاب، دشمنان خارجی با تجهیز و پشتیبانی از صدام، جنگی هشت ساله را بر كشور تحمیل كردند كه بنا بر گزارش شورای امنیت سازمان ملل، این جنگ بیش از یك هزار میلیارد دلار خسارت داشت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آمریكا در طول بیست سال گذشته با فتنه انگیزی در منطقه، برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی برنامه ریزی كرده و در آینده نیز این تحریم‌ها و فشارها ادامه دارد.
باهنر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود مشكلاتی در كشور بیان كرد: دشمنان پای میز مذاكره آمدند تا به قول خودشان تولید بمب هسته‌ای در ایران را چهل سال به تاخیر اندازند و این درحالی است كه جمهوری اسلامی ایران هیچ تصمیمی برای تولید بمب هسته ای نداشته و ندارد و همواره فعالیت های صلح آمیز هسته ای را دنبال كرده است.
وی با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب در طول چهاردهه گفت: متوسط سن دانشمندان ایران 35 سال است و این در حالی است كه این متوسط سنی در كشورهای مدعی تكنولوژی بالاتر سال است.
باهنر افزود: اینك ایران در حالی در رتبه 15 یا 16 تكنولوژی دنیا قرار دارد كه در گذشته امكان تولید كوچكترین قطعات صنعتی را نداشت و امروزه تولید علم در ایران، در رتبه های برتر جهانی قرار دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان كرد: نسل دوم انقلاب در جنگ تحمیلی توانست معادلات جهانی در جنگ را به نفع ایران تغییر دهد و نسل سوم انقلاب نیز در مباحث علمی و تكنولوژی توانستند جایگاه ایران را ارتقاء دهند.
راهپیمایی 22 بهمن ماه در شهرستان محلات با حضور باشكوه مردم مومن و مذهبی این شهرستان برگزار شد.
راهپیمایان با شعارهای كوبنده مرگ بر آمریكای جنایتكار، ملت ما بیدار است از استكبار بیزار است ، این سخن جاوید روح خداست ، هیچ غلطی نمی كند آمریكا، تحریمها اثر ندارد و مسیر میدان استقلال، میدان حاج آقا مصطفی خمینی(ره)، میدان چنار و میدان نماز را پیمودند.
شهرستان محلات از توابع استان مركزی 55 هزار نفر جمعیت دارد.
7277/9930/3075