توليد برق بعد از انقلاب اسلامي 14 برابر افزايش يافت

ساوه - ايرنا - عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: بعد از انقلاب اسلامي توليد برق در كشور به 70 هزار مگاوات معادل 14 برابر افزايش يافت.

«محمدرضا منصوري» روز دوشنبه به مناسبت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي در گفت و گو با ايرنا، افزود: اين در حالي است كه تا قبل از انقلاب مجموع توليد برق كشور هفت هزار مگاوات بود.
وي گفت: برخي از صنايع و انرژي هاي پايه براي توسعه هر سرزمين لازم است و توجه نظام جمهوري اسلامي به توسعه اين زيرساخت ها و افزايش توليد برق در كشور نشان مي‌دهد كه كه دولتمردان به خوبي مسير توسعه كشور را درك كردند.
وي گفت: افزايش 14 برابري توليد برق در مقايسه با قبل از انقلاب نشان از اين مي دهد كه ايران اكنون يكي از 10 كشور برتر جهان در زمينه توليد اين انرژي است. ‌
وي از توسعه صنعتي كشور، افزايش توليدات و نيز رسيدگي به مناطق محروم به خصوص گازرساني به روستاهاي كشور به عنوان دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي با وجود افزايش دو و نيم تا سه برابري جمعيت كشور نسبت به قبل از انقلاب، ياد كرد.
منصوري؛ همچنين تامين گاز براي بيشتر از 90 درصد جمعيت كشور و نيز دسترسي مناطق محروم كشور به راه هاي مناسب و ساير زيرساخت‌ها را از بركات انقلاب اسلامي عنوان كرد.
نماينده مردم ساوه و زرنديه در خانه ملت افزود: در زمينه پزشكي و ايجاد زيرساخت هاي بهداشتي و درماني نيز كشور پيشرفت هاي چشمگيري داشته به طوري كه اكنون در همه شهرستان‌هاي كشور و حتي روستاها پزشك مستقر است.
وي افزود: در حالي كه در شهرستاني مانند ساوه قبل از انقلاب تنها چند پزشك اهل كشور فيليپين فعاليت مي‌كردند اما اكنون شمار پزشكان متخصص در اين شهرستان نزديك 70 نفر و در شهرستان زرنديه حدود 40 نفر است.
به گفته اين نماينده مجلس، بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، ايران توانست در زمينه فناوري هاي برتر و فناوري هاي نوين مانند انرژي هسته اي، سلول هاي بنياد و نانو تكنولوژي به دستاوردهاي چشمگيري دست يابد.
وي همچنين جايگاه علمي كشور را مناسب ارزيابي كرد و گفت: با پيروزي انقلاب با تلاش جوانان و دانشمندان كشور دستاوردهاي مهم علمي در زمينه هاي مختلف حاصل شد و اكنون شاهد توسعه فضاهاي دانشگاهي در همه استانها و شهرهاي كشور هستيم.
ساوه دومين كانون جمعيتي پس از اراك است كه 290 هزار نفر جمعيت دارد.
6539/3075