سرمربي تيم ملي بسكتبال: پيگير حضور حدادي در اردو هستيم

تهران- ايرنا- سرمربي تيم ملي بسكتبال ايران درباره غيبت حامد حدادي در اردوي تيم ملي گفت: اين بازيكن هنوز به اردوي تيم ملي نيامده اما پيگيري هستيم تا او را در اردو داشته باشيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، غيبت حامد حدادي در اردوي تيم ملي همچنان موضوع اصلي بسكتبال است. او از صحبت هاي مسعود قاسمي سرپرست تيم ملي عليه بازيكنان ناراحت است و به اردو نمي آيد. با اين حال مهران شاهين طبع در حال صحبت با او است تا حدادي تصميمش را عوض كند و به تيم ملي بازگردد.
مهران شاهين طبع امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، درباره شرايط تيم ملي پيش از ديدار با اردن اظهار داشت: تمرين هاي خوبي داشتيم و در اين چند روز بازيكنان به خوبي كنار هم كار كرده اند و وضعيت مناسبي دارند. اميدوارم كه 2 ديدار پيش رو نيز بتواند به هماهنگي آنها كمك كند.
وي در پاسخ به اين سوال كه برابر اردن از چه نفراتي استفاده خواهد كرد؟، گفت: هنوز تصميم نهايي را نگرفته ايم اما با توجه به اينكه تعداد بازيكنان بيشتر از معمولي در اردو داريم، تلاش مان اين است كه بتوانيم از بيشتر بازيكنان در اين 2 ديدار تداركاتي برابر اردن استفاده كنيم تا بازيكنان فرصت داشته باشند ظرفيت خود را نشان بدهند.
سرمربي تيم ملي بسكتبال در پاسخ به اين سوال كه بازيكنان مصدوميت يا آسيب ديدگي نگران كننده اي ندارند؟، خاطرنشان كرد: يك سري آسيب ديدگي ها كه از قبل وجود دارد اما در اين مدت بازيكنان شرايط خوبي دارند و مصدوميتي وجود ندارد.
شاهين طبع درباره وضعيت حامد حدادي نيز اظهار داشت: حامد حدادي هنوز به اردو نيامده است. پيگير هستيم تا تصميم خود را بگيرد و به اردو بيايد.
سرمربي تيم ملي بسكتبال ايران درباره وضعيت مايك رستم پور بازيكن دو رگه تازه وارد به تيم ملي نيز تصريح كرد: مايك رستم پور به خوبي تمرين مي كند اما به نظرم بايد در جريان بازي قرار بگيرد تا وضعيتش مشخص شود. منتظر هستيم كه به ميدان برود و ببينيم كه در جريان مسابقه چه عملكردي از خودش به نمايش مي گذارد.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا اين بازيكن دو رگه ويژگي خاصي از خودش به نمايش گذاشته است؟، گفت: او مثل همه بازيكنان با انگيزه و پشتكار بالايي تمرين مي كند و تلاش دارد. به هر حال تازه وارد ايران شده و در حال هماهنگ شدن با بسكتبال كشور است و نياز به زمان دارد.
شاهين طبع در پاسخ به اين سوال كه برخي واكنش هاي ملي پوشان در جريان ليگ به خصوص ديدار پتروشيمي و شيميدر باعث نگراني هايي شده است و اينكه آيا بازيكنان درون تيم ملي همچنان درگير رقابت هستند يا نه؟، اظهار داشت: زماني كه بازيكنان در ليگ روبه روي هم قرار مي گيرند يكسري كري خواني دارند و اين طبيعي است. اين تنش ها در جريان مسابقات باشگاهي وجود دارد و قبلا هم بوده اما در جريان اردوي تيم ملي همه تلاش دارند كه اين فضا به وجود نيايد.
سرمربي تيم ملي بسكتبال درباره ديدار با اردن نيز تصريح كرد: با توجه به اينكه باشگاه ها ده روز قبل از پنجره هاي انتخابي جام جهاني به بازيكنان اجازه مي دهد كه به تيم ملي خود بپيوندند تيم ملي اردن نتوانسته يكي از بازيكنان شاخص خود را به ايران بياورد. با اين حال دو مسابقه تداركاتي با اين تيم مي تواند به هماهنگ تر شدن بازيكنان ما كمك شاياني بكند.
وي درباره ديدار با ژاپن نيز تاكيد كرد: اين تيم شرايط بسيار خوبي دارد. ليگ بسيار خوبي در اين كشور برگزار مي شود كه باعث شده بسكتباليست هاي ژاپن به خوبي رشد كنند. آنها «نيك فازكاس» را در اين پنجره به همراه دارند و قرار بوده «واتا نابه» بازيكن شاغل در NBA خود را نيز به همراه داشته باشند.
شاهين طبع ادامه داد: حتي براي اين بازيكن رواديد گرفته اند و نامش را براي ورود به فرودگاه نيز داده اند. حالا اينكه عنوان كرده اند، نمي آيد مشخص نيست. شايد از زرنگي چنين حرفي زده باشند.
وي در پايان گفت: ژاپن قبل از ديدار با ما 2 ديدار دوستانه در تركيه با تيم ملي لبنان خواهد داشت و قطعا با آمادگي كامل وارد ايران خواهد شد. با اين وجود شرايط براي ما متفاوت است. در خانه به مصاف حريف مي رويم و بازيكنان از نظر انگيزشي روحيه خوبي دارند. مي دانيم ژاپن براي المپيك 2020 آماده مي شود اما در اينجا تلاش ما كسب بهترين نتيجه است.
تيم ملي بسكتبال ايران قرار است سه شنبه و پنجشنبه دو ديدار دوستانه با اردن داشته باشد و سپس دوم و پنجم اسفند ميزبان ژاپن و استراليا از پنجره ششم انتخابي جام جهاني خواهد بود.
ورزشي**ع-ح**9129