۲۲ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۴۶
کد خبر: 83205513
۰ نفر
جاده های مازندران برفی است

ساری - ایرنا - مركز مدیریت راههای مازندران اعلام كرد كه هم اكنون تمامی محورهای مواصلاتی مازندران منتهی به پایتخت برفی و مه آلود است كه منجر به كندی تردد خودروها شد.

كارشناس مركز مدیریت راه مازندران عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت كه بارش سنگین برف در محور كندوان از پل زنگوله تا گرماب در حال باریدن است و در محدوده هزارچم نیز مه غلیظ وجود دارد.
مهدی غلامیان افزود: در محور هراز نیز از تونل تكاور تا امام زاده هاشم در محدوده مازندران و تا آبعلی در محدوده استان تهران بارش باران همراه با مه غلیظ وجود دارد و وضعیت بخصوص در گردنه امامزاده هاشم جدی است.
وی گفت: بارش سنگین برف و مه غلیظ در محور فیروزكوه از ابتدای گردنه گدوك در مازندران تا سربندان مشاهده می شود و در باقی محور نیز بارش باران جریان دارد.
غلامیان با بیان اینكه در باقی جاده های مواصلاتی استان نیز بارش باران مشاهده می شود، اعلام كرد كه در حال حاضر ترافیك سنگین در برخی مسیر های جاده هراز و كندوان مشاهده می شود، بارش باران و برف نیز تردد را در گردنه های كوهستانی كند كرد.
وی از رانندگان خواست با احتیاط بیشتری در جاده های استان به خصوص جاده های كوهستانی رانندگی كرده و حتما خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز كنند.
كارشناس راهداری همچنین هشدار داد كه به علت بارش باران و كاهش دما جاده های استان بشدت لغزنده است و از رانندگان خواست تا فاصله ایمن و همچنین هشیاری كامل را رعایت كرده و از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل نمایند.
هواشناسی مازندران اعلام كرد كه ناپایداری جوی همراه با بارش برف و باران كه با كاهش دما همراه است تا پایان امروز در این خطه شمال كشور ادامه دارد.
در حال حاضر سیاه بیشه با صفر درجه، بلده نور با یك درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و بابلسر با 11درجه گرم ترین نقاط استان هستند.
همچنین هواشناسی مازندران اعلام كرد كه بارندگی ها در استان تا اواخر روز سه شنبه در مازندران ادامه دارد.
همزمانی تعطیلی وفات شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و 22 بهمن با تعطیلات پایانی هفته پیش سبب شد تا با وجود پیش بینی بارندگی، مازندران چند روز گذشته شاهد حضور انبوهی از مسافران و بومیان ساكن سایر استان ها بویژه تهران باشد.
بر اساس آمارهای رسمی، روزانه 2 میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد می كنند.
7335/1654