سرلشگرصفوی:ایران در حال تبدیل شدن به قدرت بزرگ است

زاهدان- ایرنا- مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: ایران هم اینك به بركت انقلاب اسلامی به قدرت منطقه تبدیل شده كه با پیوستن به قدرت آسیایی بزودی به قدرت بزرگ در جهان تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سرلشكر سید یحیی رحیم صفوی روز دوشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن زاهدان اظهار داشت: هم اینك در جهانی زندگی می كنیم كه با سرعت و شتاب در حال تغییر و دگرگونی است و تحولات سیاسی، علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و تغییر در ساختار نظام های جهانی و منطقه ای شتاب بسیار بالایی گرفته كه بروز و ظهور قدرت های جدیدی را نوید می دهد.
وی ادامه داد: هم اینك به فضل الهی و به بركت انقلاب عظیم مردم ایران قدرت بزرگی در جهان در حال شكل گرفتن است به طوریكه از ایران به عنوان یك قدرت منطقه ای با پیوستن به قدرت آسیایی به قدرت بزرگ تبدیل خواهد شد.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب افزود: بنیادی ترین اصل در این تغییر و تحولات سه عامل مهم زمان، حركت و فطرت است.
وی بیان كرد: مردم سیستان و بلوچستان همچون موج های دریای بیكران عمان امروز در راهپیمایی 22 بهمن به خیل میلیونی ملت ایران پیوستند.
سرلشكر صفوی افزود: حماسه حضور مردم در عرصه ای مهم نظیر راهپیمایی 22 بهمن بزرگترین پشتوانه اقتدار ملی ایران است.
وی ادامه داد: بالندگی و وحدت بلوچ و سیستانی، اهل سنت و شیعه و همه اقوام ایرانی اعم از كرد، لر، آذری، عرب و تركمن در چهار چوب ایرن اسلامی پیام روشنی برای دشمنان نظام دارد آن هم این است كه ملت ایران شجاع تر و امیدوار تر به آینده پای انقلاب خود ایستاده اند و بار دیگر پرچم عدالت خواهی، گفتمان بدون ظلم، ضد فساد و تبعیض و ضد استكباری را در مقیاس ملی، منطقه ای و جهانی دنبال می كنند.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب تاكید كرد: ملت ایران با ظالمان و مفسدان داخلی و خارجی كنار نمی آید و از تبعیض بیزار است.
وی افزود: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با حضور آگاهانه و تعیین كننده همچون ملت بزرگ ایران به دولتمردان غربی متذكر شدند كه راهبرد تحریم و فشار برای این مردم شكست خورده است و این ملت زیر پرچم اسلام و به پشتوانه عقلانیت و شجاعت مسیر پرشتاب انقلاب اسلامی خود را در همه ی عرصه ها تا رسیدن به عدالت اجتماعی طی خواهد كرد و این انقلاب را به عنوان یك الگوی برتر به همه ملت های اسلامی نشان خواهد داد.
سرلشكر صفوی ادامه داد: شما ملت بزرگ ایران می خواهید در این راهپیمایی نشان دهید كه جنگ روانی و شبكه های اجتماعی و مجازی و رسانه های ضد انقلاب و برخی از كشورهای معاند نظام نتوانسته اند بین ملت و دولت تفرقه بیندازند.
وی بیان كرد: به بركت اسلام و قرآن ملت ایران با حمایت اركان نظام با اتكا به توانمندی و ظرفیت های ملی و استانی تمام نقشه های شوم دشمنان را شكست خواهد داد و روز به روز پیروزی های بزرگتری كسب می كند.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینكه انقلاب اسلامی تنها در سیستان و بلوچستان 6 هزار شهید همچون شهید شوشتری تقدیم كرده است، گفت: امروز به بركت انقلاب اسلامی دشمنان نه تنها به اهداف خود در منطقه نرسیده اند بلكه قدرت دولتمردان آمریكا در داخل این كشور كاهش یافته است.
وی افزود: آمریكا در طول 19 سال جنگ در افغانستان و عراق با صرف هزینه هفت هزار میلیاردی نه تنها نتوانست امنیت را برای این كشورها به ارمغان آورد و به اهداف خود برسد بلكه سبب تضعیف قدرت خود شد.
سرلشكر صفوی تاكید كرد: در طول این سالها برعكس آنچه در آمریكا رخ داد قدرت ایران روز به روز در منطقه و جهان افزایش یافت.
وی بااشاره به راههای خروج از وضعیت فعلی كشور گفت: حفظ انسجام ملی، اقتدار ملی و پشتیبانی از ارزش ها و اقتصاد مقاومتی، شناخت صحیح روندها و رویدادهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی داخل ایران، غرب آسیا و جهان و بهره گیری از فرصت های استانی و ملی برای حل مشكلات پیش رو از جمله پیشنهادات برای برون رفت از مشكلات فعلی است.

** سیستان و بلوچستان از امنیت خوب و مناسبی برخوردار است
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: سیستان و بلوچستان با وجود برخورداری از وسعت زیاد با تلاش شبانه روزی نیروی امنیتی و اطلاعاتی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است به طوریكه حضور افزون بر 2 میلیون گردشگر داخلی و خارجی گواه این مطلب است.
وی بیان كرد: این استان دارای ظرفیت های بیكران خدادادی نظیر معادن، اقیانوس، كشاورزی و نیروی انسانی جوان و افزون بر 120 هزار دانشجو است كه می تواند در كنار تلاش دولتمردان با سرمایه گذاری بخش خصوصی و خارجی مسیر تحول خود را سریعتر طی كند.
سرلشكر صفوی حفظ انسجام و وحدت، پاسخگویی به مطالبات به حق مردم توسط كارگزاران دولت در حوزه های مختلف مجریه، مقننه و قضاییه می تواند راه گشای بیشتر مشكلات و بهبود وضعیت باشد.
وی با بیان اینكه سیستان و بلوچستان از موقعیت سرزمینی و منابع انسانی ویژه ای برخوردار است گفت: ایجاد زیر ساخت ها و تشكل های اقتصادی در نوار مرزی با كشورهای همسایه برای پیشرفت و رونق این استان ضروریست.
سرلشكر صفوی بر حضور بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان تاكید كرد و افزود: در چند سال اخیر اقدامات ارزشمندی در حوزه توسعه زیر ساخت ها و سرمایه گذاری خارجی و داخلی در منطقه انجام شده است كه نوید آینده روشنی را می دهد.
وی ابراز امیدواری كرد كه سیاست گذاران كشور برای استفاده از ظرفیت تحصیل‌ كنندگان سیستان و بلوچستان و ایجاد اشتغال دائم قدم‌های بزرگی بردارند.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینكه ایران كشوری قدرتمند، مقتدر و بدون آسیب پذیری است گفت: قدرت كشور به قدری قوی شده است كه آمریكا از پس آن بر نمی آید.
وی بیان كرد: ضروریست جوانان ایران اسلامی عظمت انقلاب و مردم را بشناسند.
سرلشكر صفوی بیان كرد: توسعه سیستان و بلوچستان در قالب 2 برنامه پنج ساله محقق خواهد شد.
به گزارش ایرنا راهپیمایی با شكوه 22 بهمن با حضور گسترده مردم شیعه و سنی در 20 شهرستان و برخی بخش های تابعه آنها برگزار شد.
7316**3213 **6081