۲۲ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۵۳
کد خبر: 83205040
۰ نفر
زیبایی های جشن انقلاب؛ همه آمدند

تهران- ایرنا- ملت همیشه در صحنه، سربلند، انقلابی و بابصیرت ایران اسلامی روز دوشنبه در خجسته سالروز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عید رهایی از یوغ استكبار و استعمار بار دیگر با حضور گسترده خود در شهرها و روستاهای كشور، حماسه و فجری دیگر را آفرید.

به گزارش خبرنگاران ایرنا، در چهلمین بهار استقلال و آزادی ایرانیان كه بركت نظام ماندگار و همیشه جاوید جمهوری اسلامی است مردم سربلند ایران بار دیگر با خروش انقلابی، بصیرتی عمیق، شعارهای آگاهانه و حضوری همچون همیشه قدرتمندانه به جهان و جهانیان نشان می دهند كه انقلاب اسلامی را خواست و اراده همیشگی و دائمی خویش می دانند و برای تحقق منویات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ادامه سیره رهبر كبیر و قائدعظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره ) و آمال شهیدان، جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی، همیشه و همه حال درتلاش هستند.
ملت بزرگ و انقلابی ایران در یوم الله 22 بهمن امسال با حضور همیشه پرشور و نشاط خود در راهپیمایی بزرگ عید انقلاب در جای جای میهن اسلامی و از جمله در تهران، بار دیگر این پیام را به گوش جهانیان رساند كه نظام اسلامی ایران خواست ملتی بود كه آگاهانه و با شناخت آن را برگزید و «هیهات منا الذله» سرفصل همه درسهای آن است.

**حال و هوای میعادگاه آزادی
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سطح پایتخت، گوشه ای از اوج حضور ایرانیان را می توان در میدان آزادی پایتخت مشاهده كرد؛ در حالی كه آیاتی از قرآن كریم فضای تمامی مسیرهای منتهی به این محل را پر كرده است هر لحظه بر خیل جمعیت حاضر در این محدوده اضافه می شود.
هر كس تابلویی، نوشته ای یا پرچمی در دست دارد حتی كودكانی كه عمر والدینشان هم به انقلاب قد نمی دهد اما پرچم به دست در صحنه حاضر شده اند.
شعار همه «زنده باد ایرانی» است كه برای آبادی و استقلال آن خون داده اند، هشت سال به جنگ با دشمن بعثی رفته اند، سختی هر نوع تحریم و توطئه ای را به جان خریده اند و امروز آمده اند كه حضور معنادار خود را به نمایش بگذارند.

**نوجوانان دختر و پسر
همه آمده اند؛ پسر بچه هشت ساله كه سرانگشتانش را به شكل پرچم سه رنگ كشورمان رنگ كرده بود؛ دانش آموز دختر 14 ساله ای كه بر گونه اش، پرچم ایران عزیز را نقاشی كرده و پیرمردی كه تصویری از رهبر انقلاب را بر بالای سر برده بود.
كودكی سوار بر خودرو كوچك خود، پرچم سه رنگ ایران عزیز را حمل می كند و با غرور كودكانه اش همراه با اعضای خانواده در جمع راهپیمایان حاضر شده است.
نوجوان دیگری با شوری وصف ناشدنی، گونه از سرما سرخ شده اش را به رنگ پرچم مقدس سه رنگ وطن منقش كرده و هم سن و سالانش را در این روزماندگار خوشحال می كند.

**حضور پرشور دانش آموزان
دانش آموزان پایتخت نیز به همراه مدیران مدارس و اولیا با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن تهران شركت كرده اند.
به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در میدان انقلاب، در چهلمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی جمعیت های دانش آموزی اعم از دختر و پسر به همراه مدیران و اولیای مدارس در راهپیمایی 22 بهمن كه از صبح امروز در تهران آغاز شده حضور پررنگ دارند.
بنابراین گزارش دانش آموزان در این مراسم با همراه داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و پلاكاردهایی با شعارهای «الله اكبر خامنه ای رهبر»، «مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل»، «ما آمریكا را زیر پا له می كنیم» و «ما تا آخر ایستاده ایم» به سمت میدان آزادی در حركت هستند.
«منوچهر آقابزرگی» كه خود را مدیر مدرسه پسرانه رسالت خواند به خبرنگار ایرنا گفت: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و همچنان شعارهای انقلاب دست نخورده باقی مانده است؛ در هیچكدام از انقلاب ها در جهان چنین مساله ای وجود ندارد و ما توانستیم این شعارها را حفظ كنیم و اكنون به نسل چهارم انقلاب انتقال می دهیم.
وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی نماد ظلم ستیزی و مبارزه علیه استعمارگران در سراسر عالم هستی است.

**راهپیمایی با دوچرخه كل گاری شده
پیرمردی حدود 60 ساله كه با دوچرخه گل كاری شده به جمع راهپیمایان تهرانی پیوسته بود در كنار جوان ترها شعارهای «مرگ بر آمریكا و مرگ بر استكبار» سر می داد.
این شهروند تاكید كرد: قصد ورزش و دوچرخه سواری داشتم اما باید ابتدا می آمدم در جمع راهپیمایان حاضر می شدم و سپس به ورزش می پرداختم.
وی درباره گل كاری دوچرخه اش نیز با لبخندی گفت: امروز جشن است و باید با گل بیرون آمد.

**حضور جانبازان و معلولان ویلچری
حضور جانبازان و معلولان با ویلچر یا عصا ازجمله دیگر جلوه های دیدنی راهپیمایی امروز در تهران بود؛ این افراد همپای دیگر راهپیمایان در این جشن ملی حضور یافتند و شعارهای ضداستكباری سردادند.

**نمایش جنایت های سعودی در یمن
ازجمله جنبه های راهپیمایی امروز در تهران، برپایی غرفه های مختلف فرهنگی است كه می توان برپایی محلی برای نمایش گوشه هایی از جنایت عربستان سعودی به سركردگی آمریكا و رژیم صهیونیستی در یمن را مورد اشاره قرار داد.
در این غرفه در خیابان انقلاب، دست اندركاران تصاویری از كودكان به خاك و خون كشیده شده یمن را به تصویر كشیدند تا راهپیمایان بیشتر با جنایت های عربستان در یمن آشنا شوند.

**توزیع ۴۰۰ كیلو كیك توسط اتحادیه قنادان
صنف قنادان تهران و بسیج اصناف با حضور در بین راهپیمایان در مسیر خیابان انقلاب 400 كیلو كیك بین شهروندان توزیع كردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا اصناف با بیش از ۳ میلیون عضو بزرگترین تشكل غیردولتی كشور به شمار می روند كه نقش بسزایی در پیروزی انقلاب داشته اند.

**پای صحبت برخی راهپیمایان
پدر معصومی نژاد، خبرنگار صدا و سیما در ایتالیا از جمله راهپیمایان است كه به خبرنگار ایرنا گفت: راهپیمایی 22 بهمن جای اختلاف و دوگانگی نیست و انقلاب متعلق به همه است.
وی افزود: برای دشمنی تاریخی با آمریكا و استكبار جهانی و اینكه آمریكا متوجه باشد كه مردم ایران همیشه در صحنه اند، به خیابان آمده ایم.
خانمی در میدان فردوسی با حضور در كنار تندیس حكیم فردوسی به خبرنگار ایرنا گفت: باید نمادهای ملی و مذهبی را پاس بداریم و از جدایی بین این دو مفهوم پرهیز كنیم.
وی افزود: من به عنوان یك ایرانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان آمده ام تا به دنیا بگویم مردم ایران همان گونه كه در جنگ یك تنه مقابل چندین كشور قدرتمند دنیا ایستادگی كردند در آینده نیز در مقابل هیچ قدرتی كوتاه نخواهند آمد.
یك روحانی نیز با حضور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن به خبرنگار ایرنا گفت: 22 بهمن جشن ملی و مذهبی ایرانیان است و ما برای نفرت به خیابان نیامده ایم.
وی اضافه كرد: اولین پیام ما در این راهپیمایی به دنیا پیام صلح است؛ ما مردمی هستیم كه هرگز به هیچ كشوری حمله نكرده ایم و اجازه دخالت به هیچ بیگانه ای را هم نخواهیم داد.
این روحانی همچنین تصریح كرد: باید از اختلافات دوری كنیم، دست به دست هم دهیم و همانگونه كه استقلال خود را حفظ كردیم به توسعه همه جانبه فرهنگی و صنعتی و تجاری بیندیشیم.
وی با بیان اینكه ما بموقع شعار می دهیم و در مقابل دشمنان می ایستیم اظهارداشت: در دهه پنجم انقلاب اسلامی كشورمان نیاز به كار و برنامه ریزی جدی دارد.
این روحانی با بیان اینكه نسبت به كاستی ها و مشكلات كشور گلایه داریم، ولی در مقابل دشمنان می ایستیم، بیان كرد: انتظار داریم مسئولان در دهه پنجم انقلاب به فكر توسعه همه جانبه كشور باشند.
یك جوان بسیجی نیز گفت: دشمنی ما فقط با استكبار جهانی و دشمنان قسم خورده ایران است، ما هیچ اختلاف و تقابلی با مردم خودمان نداریم و افتخار می كنیم كه امروز همه مردم فارغ از جناح و مذهب به خیابان آمده اند و این سرمایه بزرگی است.
یكی مداحان اهل بیت نیز گفت: حضور پرشور مردم در چهلمین سال پیروزی انقلاب نشان می دهد دل مردم با وجود گلایه ها همچنان با انقلاب است.
حاج علی انسانی در میدان فردوسی به خبرنگار ایرنا افزود: چهل سال از انقلاب گذشت و همچنان مردم با این شور و شوق پیروزی انقلاب را جشن می گیرند.
این مداح اهل بیت اظهارداشت: مقام معظم رهبری فرمودند همه سلایق، گروه ها و اقوام فارغ از اختلاف دیدگاه در چهلمین سالگرد انقلاب شركت كنند و می بینید كه همه شركت كرده اند و شكوه این راهپیمایی از سال های قبل بیشتر است.
سیام *1417*3061***9121**1336**ن.الف**