مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در سراسر كشور آغاز شد

تهران-ایرنا- مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی صبح امروز - دوشنبه - همزمان با سراسر كشور در تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی از ساعتی قبل از آغاز این مراسم، در این هوای زمستانی به خیابان ها آمده اند تا برگ زرین دیگری به كارنامه درخشان خود در حراست از انقلاب اسلامی بیفزایند.
مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال از ساعت 9 صبح امروز در تهران همچون دیگر نقاط كشور آغاز شده است و ایرانیان در حالی كه پرچم غرورآفرین جمهوری اسلامی را دست دارند، شعارهای '22 بهمن یوم الله - یوم الله و مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل' سر می دهند.
بنا بر این گزارش، مردم ولایتمدار تهران اعم از زن و مرد، پیر و جوان با فریادهای الله اكبر، خامنه ای رهبر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسراییل و با حمل دست نوشته ها باردیگر خروش خود را به رخ دشمنان نظام ایران اسلامی كشاندند.
اكنون مردم شهر تهران از مسیرهای تعیین شده با شعارهای خود و با در دست داشتن پلاكاردهایی حاوی تصاویر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در یك نظم و شكوه خاصی در حال حركت به سمت میدان آزادی هستند.
حضور گسترده دانش آموزان و دانشجویان، خانواده معظم شهدا، كارمندان و كارگران، هنرمندان و ورزشكاران، خبرنگاران داخلی و خارجی، و مقامات كشورهمچون سال های گذشته به شكوه این مراسم افزوده است.
مقامات عالیرتبه، مسئولان كشوری و احزاب و تشكل های سیاسی در چند روز گذشته در سخنان و بیانیه های خود تاكید كردند: انقلاب اسلامی درآستانه پشت سرگذاشتن چهل سالگی و ورود به دهه پنجم از عمر خود قرار دارد و 22 بهمن امسال در شرایطی كه فشارها بر ملت ایران بیش از هر زمان دیگرتشدید شده، «همه در كنار هم می آیند» رمز ملی ورود به پنجمین دهه از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
در این راستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح جمعه 19 بهمن در دیدار فرماندهان، خلبانان و جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، راهپیمایی 22 بهمن را از مسائل شگفتی‌ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه انقلاب در كشورهایی كه انقلاب كرده اند به رژه نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، 40 سال است مردم در سراسر كشور به خیابان ها می آیند و بر ادامه راه انقلاب تأكید می كنند كه این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.
ایشان حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راهپیمایی 22 بهمن را «دشمن‌شكن و مرعوب كننده آن»، «نشان‌دهنده حضور عمومی ملت در صحنه» و «تجلی عزم و وحدت ملی» برشمردند و خاطرنشان كردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و 22 بهمن به میان می آید، همه اختلاف ها رنگ می بازد و همه در كنار هم به میدان می آیند.
رهبر انقلاب اسلامی رژیم آمریكا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران سازی و جنگ آفرینی» خواندند و افزودند: مسئولان رژیم امریكا ضمن اهانت به ملت ایران می گویند چرا «مرگ بر امریكا» می گویید، برای روشن شدن ذهن مقامات امریكایی تأكید می كنیم كه ما كاری به ملت آمریكا نداریم و مرگ بر امریكا یعنی مرگ بر حاكمان امریكا كه در این دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» می‌شود.
ایشان افزودند: تا وقتی رژیم آمریكا بر مبنای شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حركت می كند، شعار مرگ بر امریكا از دهان ملت مقتدر ایران نخواهد افتاد.
همچنین دكتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری در جلسه چهارشنبه گذشته هیات دولت، همه ملت ایران را به حضور گسترده و پرشكوه در راهپیمایی 22 بهمن فرا خواند و گفت: حضور حماسی و باشكوه مردم در نیمروز 22 بهمن می‌تواند پاسخی قاطع به همه توطئه‌های یكسال گذشته دشمنان باشد و این نیمروز در حقیقت ساعت‌های قدر ملت ایران است.
روحانی اظهار داشت: ملت ایران باوجود همه دشمنی‌ها با حضور، مشاركت و فریادهای خود در كنار انقلاب و ایران عزیز به دنیا نشان خواهند داد كه نسبت به آینده كشور خود كاملاً‌ امیدوار هستند و هیچگونه یأس و ناامیدی ندارند و از مشكلاتی كه دشمنان طرح‌ریزی كردند، با ایثار، ایستادگی و وحدت به خوبی عبور خواهند كرد و سال‌های بهتری را نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.

**مسیرهای 12 گانه راهپیمایی روز 22 بهمن در شهر تهران به شرح زیر است:
-مسیر شماره 1: مسجد امام حسین (ع) میدان امام حسین (ع) خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 2: مسجد ابوذر، میدان ابوذر، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی
-مسیر شماره 3: مسجد امام هادی (ع)، خیابان آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی
-مسیر شماره 4: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان معیری، خیابان كارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 5: مسجدالاجواد، میدان هفت تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 6: مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان كارگر شمالی، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 7: مسجد حضرت مهدی (عج)، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 8: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان آزادی
-مسیر شماره 9: مسجد امام سجاد (ع)، خیابان اشرفی اصفهانی، فلكه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی
-مسیر شماره 10: مسجد امام جعفرصادق (ع)، فلكه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی
-مسیر شماره 11: مسجد رسول اكرم (ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهران سر، میدان كمال الملك، بزرگراه لشگری، میدان آزادی
-مسیر شماره 12: مسجد نظام مافی، بلوار كاشانی، فلكه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی
سیام**9121**1336