مجارستان: پناهجویان، مسیحیان اروپا را منقرض می كنند

تهران- ایرنا- «ویكتور اوربان» نخست وزیر راست افراطی مجارستان با هشدار به كشورهایی اروپایی نسبت به خطر پذیرش مهاجران مسلمان گفت: با این روال اروپا شاهد كاهش میانگین جمعیت مسیحیان خواهد بود.

به گزارش روز یكشنبه خبرگزاری آناتولی، اروبان كه رهبرحزب راست افراطی محافظه كار «فیدز» است، به سیاست های علیه مهاجران و پذیرش پناهجو شهرت دارد.
نخست وزیر مجارستان همچنین درباره انتخابات پارلمان اروپا كه قرار است، ماه می (اردیبهشت/خرداد) آینده برگزار شود نیز گفت: مخالفان و موافقان پذیرش مهاجران در این انتخابات، به رقابت خواهند پرداخت.
نخست وزیر مجارستان پیشتر به حزب «مردم» هشدار داده بود؛ به جای كمك و حمایت از لیبرال ها در اروپا، از احزاب راستگرای افراطی از جمله در فرانسه و ایتالیا و دیگر كشورها حمایت كنند.
اوربان با بیان این كه میانگین تولد به صورت گسترده در اروپا كاهش یافته است، افزود: تلاش كشورهای اروپای غربی آن است كه این شكاف را با پذیرش مهاجران پر كنند.
وی با هشدار به كشورهای اروپای غربی افزود: در تمامی كشورهای اروپایی كه مهاجران را بپذیرند، میانگین مسیحی ها كم شده و یك جامعه مسیحی– مسلمان تشكیل خواهد شد.
اوربان مدعی شد: اتحادیه اروپا به دنبال آن است كه این قاره را به «قاره مهاجران» تبدیل كند.
وی پیش تر همچنین گفته بود: از این پس دو تمدن در اروپا وجود خواهد داشت؛ یكی تمدن مسلمان- مسیحی در اروپای غربی و دیگری تمدن مسیحی در اروپای مركزی و شرقی.
اوربان به همراه «ماتئو سالوینی» وزیر كشور ایتالیا كه وی نیز از راستگرایان افراطی ایتالیاست، از جمله دولتمردان اروپایی هستند كه مخالف سرسخت پذیرش مهاجران خارجی به ویژه از خاورمیانه هستند.
شبس**9363**1859